Партнеры

Популярное

Опрос

Оцените работу движка
Лучший из новостных
Неплохой движок
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Тест-драйвы

Mitsubishi Lancer X. Плюсовий ведмедик авто

18-04-2015, 03:54

Ледве встигнувши зявитися на ринку, новий седан Mitsubishi Lancer породив моторошний ажіотаж. Це дуже нагадує ситуацію з обмеженням терміну приватизації квартир: бажаючим купити 2-літрову версію доведеться запастися терпінням на цілий рік. Чи варто

Skoda Octavia. СНИ ПРО ЩОСЬ БІЛЬШЕ авто

9-04-2015, 06:42

Дивно, як Skoda зійшов з рук цей оптичний обман. У 1997 році в Східній Європі, включаючи і землі колишньої НДР, вишикувалися черги за чеським Пасатом - Skoda Octavia (до того моменту марка вже сім років як належала концерну VW).

Porsche 911 Carrera. - Porsche 911 Carrera: літрів на 100 км! авто

5-04-2015, 08:21

Спортивні автомобілі постійно поліпшуються для того, щоб поставити черговий рекорд. Але цей рекорд повністю виходить із звичних рамок Самий справжній Porsche 911 Carrera з усіма його чудовими гоночними характеристиками і міццю двигуна в

BMW 1 серія. - Червона гвардія авто

4-04-2015, 18:50

На БМВ шанують традиції, а тому, напевно, так люблять трьохобємний кузова. Зробивши з одинички купе, дизайнери і конструктори фірми не приховують гордості. Нею вони поділилися з Сергієм Воскресенським. Фото БМВ. Стрічка шосе химерно петляє по

Kia Magentis: Подвійний лічильник авто

26-02-2015, 10:53

ворожити, чи підійдуть шашечки оновленим Kia Magentis Крупний, трохи незграбний, по-німецьки пропорційний. Чорний. Kia Magentis стояв біля дверей придорожнього кафе десь під Тверю, понуро повісивши передній звис над високим поребриком, а ми


8-03-2014, 05:03    Операція з промивки зажадає близько 1-1,5 годин вільного часу Автосвіт - цікаве в світі авто. Автоновини, майстерня - в разделе "Ремонт"

Серед власників авто завжди знаходяться любителі «поколупатися» під капотом, спраглі усувати автомобільні неполадки самостійно. Саме для них ми пропонуємо покрокову інструкцію з промивки дизельної паливної системи. Навіщо і для чого мити - тема окремої розмови. Просто будемо вважати, що у нас солярка - брудна і промивати треба 2 рази на рік, перед зимою і після неї.

Операція з промивки зажадає близько 1-1,5 годин вільного часу. У якості «піддослідного» авто узятий ММС Pajero 1996 року. Врахуйте, що розташування деяких шлангів, як і зовнішній вигляд ТНВД може відрізнятися від вашого авто. Тим не менш, відшукати всі потрібні шланги в кінцевому підсумку і промити паливну систему, нескладно.

 
Операция по промывке потребует около 1-1,5 часов свободного времени
 
Набір юного Промивачі
Перед тим як починати промивку, необхідно придбати «набір юного Промивачі». У нього ходять:
 
   
 • Спеціальна рідина для промивки. Певної марки, щоб не рекламувати будь-кого конкретного, називати не будемо.
 •  
 • Паливний фільтр. Новий! І хоч його викидають після промивки, але фільтрувати він повинен, саме тому не годиться фільтр, знайденої в запорошених старих завалах вашого гаража. В ідеалі - треба 2 фільтра, але в даному прикладі поставлений один, щоб показати різницю в кольорі рідини ДО і ПІСЛЯ промивки.
 •  
 • 2 шланга - масло-і бензостійкий приблизно по 1,5-2 м завдовжки. Для ММС Pajero - це шланги перетином 8мм-для подачі і 6 мм - для «обратки», тому що промивка у нас - циклічна, тобто ми не зливати ЇЇ В БАК через трубочку.
 •  
 • Хомути. У даному випадку, це 3 * 8 мм і 1 * 6 мм. Хомути можуть бути будь-які, в ідеалі - здвоєні, як на фото, але можуть бути і звичайні стрічкові.
 •  
 • Пластикова прозора пляшка. Суха зсередини. Це важливо - в пляшці на момент заливання промивки не повинно бути конденсату або води!
 •  
 
 
Операция по промывке потребует около 1-1,5 часов свободного времени
 
Процес пішов!
Отже, почнемо. Залежно від марки вашого «залізного коня», може відрізнятися простота доступу до фільтрів і ТНВД. Наприклад, у авто розробники Mitsubishi запроторили фільтр і ТНВД під інтеркулер. У разі необхідності, інтеркулер треба зняти, щоб дістатися до паливного фільтра і ТНВД.

Великий радіатор в центрі - і є інтеркулер. Відкручуємо і акуратно складаємо в бік показані червоними стрілками 4 болти на 10.
Далі - послаблюємо болт на вихідному патрубку інтеркулера (там де він входить у вузол EGR-показано стрілкою). Відсуваємо хомут убік і трохи прихоплює, щоб він не зісковзнув з патрубка. Далі йдемо до лівого борту авто. Зеленою стрілкою показані датчики, які стоять під інтеркулером, які належить відєднати, інакше ви його просто не зрушите в сторони. Там всього три розєми, натискати на засувки і знімати потрібно обережно, щоб не порвати дроти, але із зусиллям. Припустимо, з цим ви впоралися - все 3 розєми відєднали. Тепер рухаємо інтеркулер до лівого борту і знімаємо його патрубок з трубки впускного тракту, на яку він надітий.

 
Операция по промывке потребует около 1-1,5 часов свободного времени
 
Крок другий - піднімаємо інтеркулер приблизно на 10 см вгору (напружуємо мязи - він важить близько 3-5 кг) і зсуваємо його до правого борту машини так, щоб відкрилася приблизно така картина:
Не лякайтеся великої кількості проводів і не панікуйте! Стрілками показані основні великі деталі, що нам потрібні - ТНВД (паливний насос високого тиску), ТФ (Паливний Фільтр

- фільтр тонкого очищення палива). Також стрілками показані безпосередньо подає, до насоса від фільтра, паливо магістраль (просто-паливний шланг, також виділена червоним маркером) і «жаба» - насос ручної підкачки палива, встановлений на ТФ, що працює за принципом «натиснув-відпустив».

Наблизимося до всього цього механізму. Дуже часто можна заплутатися, де подача, а де «обратка» (вихід з ТНВД безпосередньо в паливний бак, куди зливається солярка, з контуру рампи форсунок). Подача зазвичай позначена стрілкою на корпусі майданчика паливного фільтра. Це раз. Подача - зазвичай має більший перетин, чим «обратка». І подача і «обратка» показані стрілками. На ММС Pajero подача завжди праворуч, «обратка» - зліва, якщо стояти з лівого борту авто. Це на «японцях».

 
Операция по промывке потребует около 1-1,5 часов свободного времени
 
Йдемо далі. Наше завдання - скрутити показання хомути, якими обтиснуті паливні шланги подачі та «обратки» і зняти самі шланги. Робота не складна, але кропітка - заважає обплетення троса управління ТНВД. Тому потрібна хрестова (як правило) викрутка з не дуже довгим жалом і рукояткою. Орудувати з усієї сили - не має сенсу - набагато простіше крутити потроху. Не бійтеся переослабіть хомути - якщо ви ще цю операцію не роблять, значить, хомути просто впялися в гуму паливних шлангів і просто так їх не втратити. Зворотний бік медалі - доведеться докласти більше зусиль для зняття їх з патрубків ТНВД.

Отже, відкрутили? Знімаємо! Не бійтеся, якщо побачите поточну з ТНВД і з кінця подачі і «обратки» солярку. Необхідно просто швидко підняти догори отвори шлангів - з ТНВД вибіжить зовсім небагато палива, яке вивітриться досить швидко. Але можна починати, не чекаючи висихання. Тепер, надягаємо шланги на подачу і «обратку». Порядок, в якому надягати - значення не має. Головне - не переплутати шланги. І не забудьте підняти і закріпити отвори шлангів подачі і «обратки». Солярки там небагато, але навіщо зайвий раз лити на землю всяку гидоту! Тепер з зворотних решт шлангів надягаємо хомути і трохи прикручуємо їх, так, щоб вони з невеликим зусиллям надягали на буртик трубок ТНВД, прикручувати будемо далі на місці.

 
Операция по промывке потребует около 1-1,5 часов свободного времени
 
Ось як це виглядає після одягання і прикручування хомутів. Затягувати хомути треба «акуратно, але впевнено-сильно ..», щоб не погнути трубки, не порвати шланги, але і щоб не було підсмоктування повітря або витоків дорогоцінної промивки. Зверніть особливу увагу - шланги треба вивести так, щоб не було перегинів і занадто гострих кутів. Каністру можна поставити на блок запобіжників. Тепер нам треба підєднати фільтри між пляшкою з промиванням і ТНВД. Ось так, як показано на малюнку зліва. Тут треба затягувати хомути ще більш обережно-фільтр пластиковий. Не переплутайте напрямок потоку, показане на корпусі стрілкою: на подачі стрілка повинна показувати ВІД пляшки до ТНВД, на «обратке» - ВІД ТНВД до пляшки. Не переплутайте. Також бажано розміщувати так, щоб верхнє вхідний отвір фильра було розташоване трохи вище і під кутом до нижнього, щоб полегшити струм рідини.

Зверніть увагу на колір рідини ПЕРЕД промиванням - яскравий, соковитий:
Дуже важливо: кінці шлангів повинні бути максимально заглиблені в рідину і треба дуже уважно стежити, щоб вони не вискочили з неї і ТНВД НЕ ковтнув повітря. Для закріплення можна використовувати звичайну жувальну гумку. Тепер надягаємо патрубок інтеркулера на впускний тракт і злегка притягуємо хомутом. І починаємо промивку - закріплюємо пляшку і заводимо двигун. Сама процедура промивання полягає в чергуванні оборотів XX (холостого ходу) і підвищених (з виводом турбіни на робочі обороти і без) і періодичному «замочуванні» на 10 хвилин при вимкненому двигуні.

У результаті, виходить близько 1,5 годин роботи двигуна на цій промивці. В ідеалі, рідину треба виробити всю. Але вже через півгодини (зазвичай після першої «прогазовках») стає видно результат. Рідина втрачає свій колір: схожа на несвіже пиво, якщо наблизити очей до пляшки, на високих оборотах видно каламуть, яка виділяється в пляшку. Ось для цього нам і потрібен був фільтр на «обратке» - щоб промивка як можна більш довго залишалася чистою. Як результат промивки - трохи збільшуються обороти XX (приблизно 850-950). Так, і не забудьте злити воду з паливного фільтра, відкрутивши пробку внизу його корпусу.

Збирається все в зворотному порядку. Після установки шлангів «обратки» і подачі на місце, не забудьте прокачати фільтр «жабою», щоб паливо потрапило в магістраль. Врахуйте, що промивку двигуна краще довірити професіоналам. Адже тільки вони можуть очистити паливну систему в ультразвукової ванні або на спеціальному промивальному стенді. Вибір за вами!
 

Поделитесь этой информацией в социальных сетях:


Новости

Kia розробила новий кросовер Cross GT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

3-02-2016, 10:59

Kia разработала новый кроссовер Cross GT
Кia представила концепт кросовера Cross GT на виставці в Сеулі, в модельному ряді компанії ця машина повинна виявитися вище моделі Sorento.

З чого почати вибір пікапа? Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

12-01-2016, 16:11

Пікап є дуже функціональною машиною, яка призначена для комфортної їзди і любителів активного відпочинку.

Іграшковий концепт-кар Toyota Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

2-01-2016, 22:25

Игрушечный концепт-кар Toyota
Сьогодні на міжнародній виставці іграшок у Токіо Toyota представила іграшковий автомобіль для дітей і дорослих.

Обзоры

Нові моделі SsangYong Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

20-08-2015, 17:32

Новые модели SsangYong
Корейська фахівець зі створення повнопривідних автомобілів представив ряд новинок на виставці SIA.

Bugatti представив два унікальних автомобіля Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-08-2015, 07:27

Bugatti представил два уникальных автомобиля Bugatti виробник ексклюзивних і дуже дорогих автомобілів. Знаючи про любов своїх клієнтів до всього екстраординарного, компанія представила дві спеціальні версії тисячі-сильної моделі.

За що їх дівчата люблять? - Audi TT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

7-08-2015, 12:13

За что их девушки любят? - Audi TT Чомусь серед чоловіків побутує думка, що дівчата не розбираються в машинах. Але це далеко не так. Є дівчата, які запросто можуть розповісти, яка модель автомобіля проїхала перед Вами. Також дівчата обожнюють фотографуватися поряд з красивою іномаркою. Особливо сильно дівчатам подобаються рідкісні моделі автомобілів. Колір машини при цьому може бути самим будь-яким.

Природно не всі у дівчат так просто як здається на перший погляд. Більшості дівчат подобаються автомобілі Audi. Найпоширеніша модель серед дівчат Audi TT. Автомобіль цієї моделі дуже низький. Якщо дівчина висока, то автомобіль дістає їй тільки до талії. Такий випадок був під час реклами автомобіля.

Два нових кросовера і недорогий седан від Lexus Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-06-2015, 14:31

Два новых кроссовера и недорогой седан от Lexus У найближчому майбутньому японці збираються випустити новий компактний кросовер, доступний за ціною седан, а також семимісцевий позашляховик.