Партнеры

Популярное

Опрос

Оцените работу движка
Лучший из новостных
Неплохой движок
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Тест-драйвы

Mitsubishi Lancer X. Плюсовий ведмедик авто

18-04-2015, 03:54

Ледве встигнувши зявитися на ринку, новий седан Mitsubishi Lancer породив моторошний ажіотаж. Це дуже нагадує ситуацію з обмеженням терміну приватизації квартир: бажаючим купити 2-літрову версію доведеться запастися терпінням на цілий рік. Чи варто

Skoda Octavia. СНИ ПРО ЩОСЬ БІЛЬШЕ авто

9-04-2015, 06:42

Дивно, як Skoda зійшов з рук цей оптичний обман. У 1997 році в Східній Європі, включаючи і землі колишньої НДР, вишикувалися черги за чеським Пасатом - Skoda Octavia (до того моменту марка вже сім років як належала концерну VW).

Porsche 911 Carrera. - Porsche 911 Carrera: літрів на 100 км! авто

5-04-2015, 08:21

Спортивні автомобілі постійно поліпшуються для того, щоб поставити черговий рекорд. Але цей рекорд повністю виходить із звичних рамок Самий справжній Porsche 911 Carrera з усіма його чудовими гоночними характеристиками і міццю двигуна в

BMW 1 серія. - Червона гвардія авто

4-04-2015, 18:50

На БМВ шанують традиції, а тому, напевно, так люблять трьохобємний кузова. Зробивши з одинички купе, дизайнери і конструктори фірми не приховують гордості. Нею вони поділилися з Сергієм Воскресенським. Фото БМВ. Стрічка шосе химерно петляє по

Kia Magentis: Подвійний лічильник авто

26-02-2015, 10:53

ворожити, чи підійдуть шашечки оновленим Kia Magentis Крупний, трохи незграбний, по-німецьки пропорційний. Чорний. Kia Magentis стояв біля дверей придорожнього кафе десь під Тверю, понуро повісивши передній звис над високим поребриком, а ми


30-05-2014, 06:31    Як правильно доглядати за АКПП? Автосвіт - цікаве в світі авто. Автоновини, майстерня - в разделе "Ремонт"

Как правильно ухаживать за АКПП? В даний час автомобілем з автоматичною трансмісією вже нікого не здивуєш, багато хто вибирає саме «автомат» через комфорту, легкості керування і відсутності зайвих проблем. Тим не менше, щоб Ваш авто з АКПП служив довго і справно, його треба правильно експлуатувати.

При експлуатації автомобіля з автоматичною трансмісією виникають певні питання, відповіді на які часом дуже важко отримати. А незнання деяких базових знань може призвести до досить важких і дорогим наслідків: ремонт та заміна АКПП обходиться дорожче в порівнянні зі своїм «механічним братом». Отже, що ж треба знати і які процедури необхідно проводити регулярно, щоб Ваша АКПП служила Вам вірою і правдою довгий час?!

Перевіряй масло!
Велику увагу слід приділяти перевірці та заміні масла в АКПП, так як саме воно відображає стан коробки. Деякі модифікації АКПП вимагають свого підходу до перевірки рівня. Наприклад, якщо на АКПП фірми Toyota рівень масла на заведеному двигуні можна перевіряти в положенні селектора «Р» і «N» і рівень масла не зміниться, то на деяких передньопривідних автомобілях фірми Mitsubishi рівень вимірюється тільки в положенні селектора «N», так як в положенні селектора «Р» він значно вищий. На автомобілях фірми Honda рівень перевіряється на заглушеному двигуні. Для того, щоб бути більш впевненим у правильному рівні масла в АКПП знайдіть спеціальну літературу, присвячену Вашому автомобілю, або зверніться за допомогою до фахівців СТО.

Как правильно ухаживать за АКПП? Занадто низький рівень масла небезпечний тим, що насос разом з маслом починає захоплювати повітря. В результаті утворюється добре стислива і має низьку теплоємність і теплопровідність повітряно-масляна «емульсія». Наслідком цього є зниження тиску в системі управління, поганий відвід тепла з АКПП, погіршення змащення тертьових елементів. Експлуатація автомобіля зі спіненим маслом в АКПП швидко виведе коробку з ладу. Олія, якщо його рівень перевищує припустиме значення, може спінюватися і обертовими деталями АКПП. Як занижений, так і завищений рівень масла приводить до збільшення його обсягу, наслідком чого може стати викид масла через сапун коробки передач. Для довідки: рекомендований термін заміни масла залежить від типу АКПП, і, звичайно, за нормальних умов експлуатації його слід міняти через 70000 кілометрів пробігу автомобіля (або через 2 роки). А якщо умови експлуатації відмінні від нормальних (жаркий клімат, холодний клімат, експлуатація в умовах мегаполісу, постійна експлуатація машини з повним завантаженням і т.п.) - то через 25 тисяч кілометрів (або через 1 рік). Але, незалежно ні від чого, регулярно (1 раз на тиждень) перевіряйте якість масла в АКПП Вашого автомобіля: в разі потемніння масла і / або придбання ним горілого запаху необхідно його замінити, не чекаючи планового терміну заміни.

Про те, ЯК треба їздити на «автоматі»
Очевидно, що заміна масла не врятує АКПП Вашого авто у випадку нещадної його експлуатації. Прийшов час поговорити про те, як треба їздити на «автоматі». Перед початком руху завжди слід натиснути на педаль гальма, перевести важіль вибору діапазону (РВД) в потрібну позицію, після легкого поштовху можна відпустити педаль гальма і почати рух. Перші кілька хвилин руху рекомендується уникати динамічної їзди: варто дочекатися, щоб масло у всіх агрегатах прогрілося до робочої температури. Тепер же, що стосується РВД, то він має кілька положень, кількість яких відрізняється у різних моделей і марок авто, але на всіх автомобілях РВД обовязково має положення, позначені буквами «Р», «R» і «N».

«Р» або «ручник»?
Позиція «Р» вибирається при тривалій стоянці автомобіля. У цьому положенні РВД в АКПП вимкнені всі елементи управління, а її вихідний вал заблокований, цього достатньо для надійної фіксації автомобіля на стоянці на відносно рівних ділянках. Але якщо автомобіль стоїть на ухилі, то обовязково і включення ручного гальма. Причому першим необхідно затягнути ручне гальмо і тільки після цього встановити РВД у положення «Р». У цьому випадку Ви звільняєте від додаткового навантаження, повязаної з прагненням автомобіля скотитися вниз, механізм блокування вихідного вала АКПП. На цьому режимі дозволений і запуск двигуна.

Що значить «N»?
Обрана позиція «N» говорить, що в коробці передач вимкнені або всі елементи управління, або включений тільки один. Механізм блокування вихідного вала при цьому виключений, тобто автомобіль може вільно переміщатися. Вибір даної позиції переважний лише при тривалих зупинках у вуличних пробках в жарку погоду для зниження тепловиділення і запобігання перегріву масла в коробці, в інших випадках цього робити навіть не рекомендується (не дивлячись на те, що багато автоаматорів цим грішать). На цьому режимі дозволений запуск двигуна.

Так багато позицій, позначень, цифр і літер! Як же в них не заплутатися! Чим же загрожує перемикання положень на ходу? Категорично забороняється при русі вперед переводити РВД в положення «Р» і «R». В обидва ці положення важіль можна переводити тільки при повній зупинці автомобіля. Порушення цього правила може привести до серйозної поломки АКПП. Крім того, не рекомендується під час руху переводити РВД у положення «N», оскільки в цьому випадку втрачається звязок коліс з двигуном і різке гальмування може викликати занос автомобіля. А в усі інші положення РВД можна спокійно переводити. У деяких випадках це навіть рекомендується робити спеціально.

Как правильно ухаживать за АКПП? Буксир правильно!
Багато хто впевнені, що буксирування автомобілів з АКПП неприпустима, інші вважають, що нічого небезпечного в цьому немає. Вирішити дану дилему допоможе інструкція по експлуатації Вашого авто, де даний пунктик обовязково знайдеться. В цілому ж (якщо інструкцією не регламентовано інше), автомобілі з трехскоростной АКПП можна буксирувати зі швидкістю 40 км / год на відстань 25 км, а з чотиришвидкісною АКПП - зі швидкістю 72 км / год на відстань до 160 км. Буксирування здійснюйте при працюючому двигуні і установці РВД в положення «N». І все ж, яка б машина не була, у разі несправної трансмісії переважніше евакуатор. Справа в тому, що в АКПП змащення здійснюється примусово, тобто масло підводиться до кожної пари тертя під тиском. Якщо трансмісія несправна, значить, немає впевненості в наявності змащення.

Заводимо з буксира
Питання: «Чи можна заводити авто з АКПП з буксира?» Настільки ж неясний, як і його буксирування. Якщо на останній ми відповідь отримали, то зараз необхідно відповісти і на перший. Існує точка зору, що «автомат» неможливо пустити з «буксира». Це не так! Просто необхідно знати, як це зробити за правилами! Власне, про це ми Вам зараз і розповімо. Встановіть важіль в положення N, включіть запалення. У холодну погоду один раз натисніть на педаль газу, що б збагатити суміш, і починайте рух на буксирі. Досягнувши швидкості 30 км / год для холодної трансмісії і 50 км / год для прогрітій, рухайтеся в такому темпі не менше двох хвилин, це необхідно для того, щоб створити в трансмісії необхідний тиск масла. Потім переведіть важіль в положення 2 і після того як двигун почне обертатися, натисніть на педаль газу. Як тільки мотор запрацює, поверніть важіль на нейтральну швидкість. Якщо двигун через кілька секунд не запрацює, не потрібно впиратися - переведіть важіль назад в «нейтраль», в іншому випадку коробці загрожує перегрів. Повторну спробу можливо повторити за тією ж процедурою, попередньо прогнавши автомобіль на нейтральній швидкості. Так само можна заводити автомобіль на схилі.

Як дізнатися про стан АКПП
Ніщо не вічне на землі! Це стосується і АКПП. Тому, щоб вихід з ладу коробки не став для Вас неприємним сюрпризом, необхідно стежити за її станом. Перший спосіб: перевірка рівня і якості масла можуть багато розповісти про стан АКПП. По-друге, час включення передачі при переміщенні РВД з «N» у «D» або «R» не повинне істотно перевищувати 1 -1,5 секунд. Про включення передачі можна зрозуміти по характерному поштовху. Зверніть увагу на якість перемикань під час обкатки. При перемиканнях передач не повинно бути «ударів», вібрації і сторонніх шумів. Момент перемикання передач не повинен супроводжуватися підвищенням оборотів двигуна. Досвідчений водій по поведінці машини на дорозі може зробити кваліфіковане попередній висновок про стан автоматичної трансмісії.

Як і будь-який, технічно складний агрегат, АКПП при правильному поводженні і своєчасному технічному обслуговуванні служить довго і надійно. Сподіваємося, що наші сьогоднішні поради допоможуть Вам зрозуміти свій автомобіль і Ви станете ставитися до нього з більшою турботою, а він же, у свою чергу, відповість Вам вдячністю і не підведе у важкій ситуації.

Поделитесь этой информацией в социальных сетях:


Новости

Kia розробила новий кросовер Cross GT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

3-02-2016, 10:59

Kia разработала новый кроссовер Cross GT
Кia представила концепт кросовера Cross GT на виставці в Сеулі, в модельному ряді компанії ця машина повинна виявитися вище моделі Sorento.

З чого почати вибір пікапа? Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

12-01-2016, 16:11

Пікап є дуже функціональною машиною, яка призначена для комфортної їзди і любителів активного відпочинку.

Іграшковий концепт-кар Toyota Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

2-01-2016, 22:25

Игрушечный концепт-кар Toyota
Сьогодні на міжнародній виставці іграшок у Токіо Toyota представила іграшковий автомобіль для дітей і дорослих.

Обзоры

Нові моделі SsangYong Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

20-08-2015, 17:32

Новые модели SsangYong
Корейська фахівець зі створення повнопривідних автомобілів представив ряд новинок на виставці SIA.

Bugatti представив два унікальних автомобіля Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-08-2015, 07:27

Bugatti представил два уникальных автомобиля Bugatti виробник ексклюзивних і дуже дорогих автомобілів. Знаючи про любов своїх клієнтів до всього екстраординарного, компанія представила дві спеціальні версії тисячі-сильної моделі.

За що їх дівчата люблять? - Audi TT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

7-08-2015, 12:13

За что их девушки любят? - Audi TT Чомусь серед чоловіків побутує думка, що дівчата не розбираються в машинах. Але це далеко не так. Є дівчата, які запросто можуть розповісти, яка модель автомобіля проїхала перед Вами. Також дівчата обожнюють фотографуватися поряд з красивою іномаркою. Особливо сильно дівчатам подобаються рідкісні моделі автомобілів. Колір машини при цьому може бути самим будь-яким.

Природно не всі у дівчат так просто як здається на перший погляд. Більшості дівчат подобаються автомобілі Audi. Найпоширеніша модель серед дівчат Audi TT. Автомобіль цієї моделі дуже низький. Якщо дівчина висока, то автомобіль дістає їй тільки до талії. Такий випадок був під час реклами автомобіля.

Два нових кросовера і недорогий седан від Lexus Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-06-2015, 14:31

Два новых кроссовера и недорогой седан от Lexus У найближчому майбутньому японці збираються випустити новий компактний кросовер, доступний за ціною седан, а також семимісцевий позашляховик.