Партнеры

Популярное

Опрос

Оцените работу движка
Лучший из новостных
Неплохой движок
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Тест-драйвы

Mitsubishi Lancer X. Плюсовий ведмедик авто

18-04-2015, 03:54

Ледве встигнувши зявитися на ринку, новий седан Mitsubishi Lancer породив моторошний ажіотаж. Це дуже нагадує ситуацію з обмеженням терміну приватизації квартир: бажаючим купити 2-літрову версію доведеться запастися терпінням на цілий рік. Чи варто

Skoda Octavia. СНИ ПРО ЩОСЬ БІЛЬШЕ авто

9-04-2015, 06:42

Дивно, як Skoda зійшов з рук цей оптичний обман. У 1997 році в Східній Європі, включаючи і землі колишньої НДР, вишикувалися черги за чеським Пасатом - Skoda Octavia (до того моменту марка вже сім років як належала концерну VW).

Porsche 911 Carrera. - Porsche 911 Carrera: літрів на 100 км! авто

5-04-2015, 08:21

Спортивні автомобілі постійно поліпшуються для того, щоб поставити черговий рекорд. Але цей рекорд повністю виходить із звичних рамок Самий справжній Porsche 911 Carrera з усіма його чудовими гоночними характеристиками і міццю двигуна в

BMW 1 серія. - Червона гвардія авто

4-04-2015, 18:50

На БМВ шанують традиції, а тому, напевно, так люблять трьохобємний кузова. Зробивши з одинички купе, дизайнери і конструктори фірми не приховують гордості. Нею вони поділилися з Сергієм Воскресенським. Фото БМВ. Стрічка шосе химерно петляє по

Kia Magentis: Подвійний лічильник авто

26-02-2015, 10:53

ворожити, чи підійдуть шашечки оновленим Kia Magentis Крупний, трохи незграбний, по-німецьки пропорційний. Чорний. Kia Magentis стояв біля дверей придорожнього кафе десь під Тверю, понуро повісивши передній звис над високим поребриком, а ми


3-08-2013, 10:50    Хто оплачує послуги адвоката при ДТП? - в разделе "Полезные советы"

Хто оплачує послуги адвоката при ДТП?Послуги адвоката при ДТП
Не секрет, що послуги хорошого адвоката коштують досить дорого і багатьом недоступні. Ось і виходить, що до адвоката більшість з нас звертається тільки в разі гострої необхідності, так як по дрібницях платити занадто дорого, або зовсім не звертаються, сподіваючись впоратися власними силами. Відсутність кваліфікованої підтримки та представництва інтересів в суді допомагають зберегти масу часу, нервів, уникнути затягування розгляду справи або порушення прав і свобод постраждалої сторони. До адвоката можна звернутися і просто за тим, щоб той допоміг скласти позовну заяву і в подальшому більше не вдаватися до його допомоги. Звернеться за консультацією до адвоката р м Харків ви можете на сайті http://www.shkodin.com/uslugi/pomoshch-pri-dtp.html.
Кабінетом Міністрів України була затверджена погодинна форма оплати праці адвоката або адвокатського об'єднання. Вона вказується в договорі або угоді на подання правової допомоги, який укладається між адвокатом і його клієнтом. Підтвердження оплати правової допомоги в обов'язковому порядку надається до суду у формі будь-якої доказової документації. Це дає змогу захиснику бути впевненим в тому, що його послуги не залишаться неоплаченими, а самому підзахисному в разі відсутності можливості оплатити роботу хорошого адвоката - отримати компенсацію витрачених коштів.
Очевидно, що така практика буде сприяти більш ефективному захисту інтересів клієнтів, які в іншому випадку часто залишаються взагалі без правової допомоги, в той же час в результаті витрати клієнтів можуть бути компенсовані, а оплата роботи адвоката бути здійснена в належному розмірі.
Перейдемо до прикладів того, як це повинно здійснюватися на практиці. І почнемо з справ, які із-за своєї «копеечности» зазвичай не відносяться до таких, за якими клієнти охоче звертаються до адвоката, а адвокати за ним охоче працюють.
Припустимо, позивачка звертається в суд з позовною заявою про стягнення аліментів. Такі справи, як правило, досить безперечні в силу достатньої урегульованості законом цих питань, але можуть в силу різних причин займати значний час. Якщо позивачка уклала угоду з адвокатом і сплатила його роботу за викладеними вище принципами, то, не залишившись без правової допомоги, вона отримає компенсацію її вартості за рішенням суду у повному обсязі одночасно з задоволенням її вимог.
Це відноситься і до інших категорій справ, наприклад, адміністративних. Хоча їх не можна плутати з справами про адміністративні правопорушення, але оскарження постанов, винесених виконавчими органами у справах про адмінпорушення (ДАІ, податкової інспекції тощо) відбувається саме в порядку КАС. А це означає, що при задоволенні вимог громадянина вартість правової допомоги, при дотриманні таких вимог до принципів оплати та оформлення, може стягуватися навіть при більш значних, ніж накладений штраф, суми. Тут треба зробити два застереження.
По-перше, щодо «податкових» справ ставки можуть бути значно вище, тому що рішення суду по адміністративній справі відносно посадової особи підприємства може бути обов'язковою при розгляді спору про правомірність тих чи інших виплат у бюджет на значні суми.
По-друге, якщо говорити про справи «по лінії ДАІ», то тут складається парадоксальна ситуація: оскільки на справи про адміністративні правопорушення, що розглядаються судами за Кпап України, цей порядок не поширюється, то стягнути з ДАІ кошти на правову допомогу за ним не вдасться навіть при ухваленні судом рішення на користь водія; а адже це справи про більш серйозні порушення з більш серйозними санкціями, ніж ті, за якими постанови виносять посадові особи ДАІ, втім, з цієї ж причини по них ставки набагато вище, ніж вартість власне правової допомоги. До того ж, не виключається у справах про ДТП стягнення її вартості потім з винуватця в порядку цивільного судочинства, разом з іншими видами шкоди і вартістю правової допомоги вже по самому цивільній справі.
Тепер перейдемо до власне цивільних справах, взявши для прикладу поширені ситуації по спеціалізації автора цих рядків.
Наведемо приклади
Припустимо, є цивільна справа за відшкодування збитку від ДТП: необхідно стягнути не покривається страховим полісом страхування цивільно-правової відповідальності винуватця ДТП частина прямого збитку (яка перевищує суму покриття), втрату товарної вартості транспортного засобу (яка страховою компанією взагалі не відшкодовується) та моральну шкоду. При укладенні договору з адвокатом спочатку на зазначених вище умовах і наявності відповідних документів суд, задовольняючи позовні вимоги, стягне також і вартість правової допомоги. Якщо суд знизить розміри відшкодування, скажімо, моральної шкоди, то пропорційно знизить і розмір витрат на правову допомогу, згідно з відсотком задоволення вимог по відношенню до загальної суми позову. Тому потрібно співставляти «вага» моральної шкоди та інших подібних вимог (часто задовольняти судами не в повному обсязі) в загальній сумі позову, якщо планується отримати відшкодування вартості правової допомоги. Проте обов'язково треба враховувати ось що: правила відшкодування вартості правової допомоги, як ми вже говорили, по суті, такі ж, як судового збору та інших судових витрат. Тобто суд (при підтвердженні розміру витрат та їх відповідність нормативним вимогам) не може сплачений судовий збір стягнути з відповідача, а у стягненні правової допомоги відмовити, або стягнути в меншому розмірі.
Тут все просто. Тепер візьмемо протилежний випадок. Страхова компанія виплатила відшкодування за полісом страхування КАСКО потерпілого від ДТП, звернулася з позовом до винуватця. Однак цивільна відповідальність винуватця була застрахована, та сума збитку в рамках покриття. Згідно ст.1194 ЦК України, в такому випадку відповідає страхова компанія, а сам винуватець - тільки якщо є збиток, який полісом не покривається. (Про подібні нюанси страхування, яких багато, буде, ймовірно, окрема стаття.) Отже, у суду є всі підстави в позові до винуватця ДТП відмовити.
Якщо цей відповідач уклав угоду з адвокатом і оплатив правову допомогу на зазначених вище умовах, то, подавши заяву у рамках того ж справи про відшкодування вартості правової допомоги, додавши до неї відповідні документи, він буде мати право на відшкодування витрат на правову допомогу від позивача, незалежно від того, що цей останній згодом одержить відшкодування власне шкоди від його страхової компанії. Причому з сумою позову (яка може бути і незначною) це не пов'язано ніяк.
Тепер візьмемо випадок складніший. ДТП з пішоходом, при якому цей пішохід отримав тілесні ушкодження, але в якому саме сам і винен пішохід, а водія, який не мав можливості запобігти наїзду, визнали невинним. Однак, як ми вже неодноразово говорили, по нашому «самому справедливому» по відношенню до автомобілістам цивільного законодавства цей «потерпілий» має право на відшкодування збитку від «власника джерела підвищеної небезпеки». І він звертається до суду з таким позовом, вимагаючи, наприклад, відшкодувати йому вартість лікування - 50 тисяч гривень та моральну шкоду в такій же сумі. (Ситуація, до речі, цілком реальна, іноді ці вимоги бувають і більш значними.)
Власник автомобіля, який є відповідачем по справі, укладає угоду з адвокатом на наведених вище умовах. Адвокат звертає увагу на те, що цивільна відповідальність автомобіліста була застрахована, та сума страхового покриття перевищує розмір матеріального збитку, на який претендує «потерпілий». Це вже є підставою для відмови в позові до самого потерпілого в цій частині: він повинен звертатися в страхову компанію, застраховавшую цивільну відповідальність водія. Щодо моральної шкоди у запереченнях на позовну заяву сторона відповідача вказує, що оскільки сам «потерпілий» є винуватцем ДТП, притому єдиним, суд, у відповідності з вимогами ЦК України, зобов'язаний знизити розмір відшкодування, при цьому частина цього відшкодування стягується, знову-таки, зі страхової компанії.
Отже, припустимо, що в результаті цього суд стягує безпосередньо з відповідача - водія (власника) автомобіля, 5 тисяч гривень у відшкодування моральної шкоди. (Питання: «За що?» - залишимо для обговорення теми власне цивільної відповідальності власника джерела підвищеної небезпеки», про що ми вже говорили.) Матеріальний збиток і ще 5 тисяч гривень морального збитку може бути стягнуто зі страхової компанії. Але в будь-якому випадку - в позові до нашого відповідача в цій частині відмовлено.
Як бути з судовими витратами?
В цьому випадку виходить, що позов до нашого відповідачу задоволений на 5% від загальної суми, яку спочатку вимагав позивач. На 95% в позовних вимогах відмовлено. І, отже, понесені відповідачем судові витрати, в тому числі і витрати на правову допомогу, в розмірі 95% від підтверджених документами і відповідають нормативним вимогам витрат, повинні, якщо відповідач подав відповідну заяву в процесі розгляду справи, бути стягнуто з позивача. При цьому той факт, що позивач від сплати судового збору був звільнений, оскільки справа випливає з заподіяння шкоди здоров'ю, так само як і те, що відповідач є власником джерела підвищеної небезпеки», сам по собі не звільняє його від відшкодування інших видів судових витрат іншій стороні, у тому числі і витрат на правову допомогу. І розмір цього відшкодування може навіть перевищувати ті суми, які стягнуті безпосередньо з цього відповідача.

Поделитесь этой информацией в социальных сетях:


Новости

Kia розробила новий кросовер Cross GT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

3-02-2016, 10:59

Kia разработала новый кроссовер Cross GT
Кia представила концепт кросовера Cross GT на виставці в Сеулі, в модельному ряді компанії ця машина повинна виявитися вище моделі Sorento.

З чого почати вибір пікапа? Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

12-01-2016, 16:11

Пікап є дуже функціональною машиною, яка призначена для комфортної їзди і любителів активного відпочинку.

Іграшковий концепт-кар Toyota Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

2-01-2016, 22:25

Игрушечный концепт-кар Toyota
Сьогодні на міжнародній виставці іграшок у Токіо Toyota представила іграшковий автомобіль для дітей і дорослих.

Обзоры

Нові моделі SsangYong Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

20-08-2015, 17:32

Новые модели SsangYong
Корейська фахівець зі створення повнопривідних автомобілів представив ряд новинок на виставці SIA.

Bugatti представив два унікальних автомобіля Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-08-2015, 07:27

Bugatti представил два уникальных автомобиля Bugatti виробник ексклюзивних і дуже дорогих автомобілів. Знаючи про любов своїх клієнтів до всього екстраординарного, компанія представила дві спеціальні версії тисячі-сильної моделі.

За що їх дівчата люблять? - Audi TT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

7-08-2015, 12:13

За что их девушки любят? - Audi TT Чомусь серед чоловіків побутує думка, що дівчата не розбираються в машинах. Але це далеко не так. Є дівчата, які запросто можуть розповісти, яка модель автомобіля проїхала перед Вами. Також дівчата обожнюють фотографуватися поряд з красивою іномаркою. Особливо сильно дівчатам подобаються рідкісні моделі автомобілів. Колір машини при цьому може бути самим будь-яким.

Природно не всі у дівчат так просто як здається на перший погляд. Більшості дівчат подобаються автомобілі Audi. Найпоширеніша модель серед дівчат Audi TT. Автомобіль цієї моделі дуже низький. Якщо дівчина висока, то автомобіль дістає їй тільки до талії. Такий випадок був під час реклами автомобіля.

Два нових кросовера і недорогий седан від Lexus Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-06-2015, 14:31

Два новых кроссовера и недорогой седан от Lexus У найближчому майбутньому японці збираються випустити новий компактний кросовер, доступний за ціною седан, а також семимісцевий позашляховик.