Партнеры

Популярное

Опрос

Оцените работу движка
Лучший из новостных
Неплохой движок
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Тест-драйвы

Mitsubishi Lancer X. Плюсовий ведмедик авто

18-04-2015, 03:54

Ледве встигнувши зявитися на ринку, новий седан Mitsubishi Lancer породив моторошний ажіотаж. Це дуже нагадує ситуацію з обмеженням терміну приватизації квартир: бажаючим купити 2-літрову версію доведеться запастися терпінням на цілий рік. Чи варто

Skoda Octavia. СНИ ПРО ЩОСЬ БІЛЬШЕ авто

9-04-2015, 06:42

Дивно, як Skoda зійшов з рук цей оптичний обман. У 1997 році в Східній Європі, включаючи і землі колишньої НДР, вишикувалися черги за чеським Пасатом - Skoda Octavia (до того моменту марка вже сім років як належала концерну VW).

Porsche 911 Carrera. - Porsche 911 Carrera: літрів на 100 км! авто

5-04-2015, 08:21

Спортивні автомобілі постійно поліпшуються для того, щоб поставити черговий рекорд. Але цей рекорд повністю виходить із звичних рамок Самий справжній Porsche 911 Carrera з усіма його чудовими гоночними характеристиками і міццю двигуна в

BMW 1 серія. - Червона гвардія авто

4-04-2015, 18:50

На БМВ шанують традиції, а тому, напевно, так люблять трьохобємний кузова. Зробивши з одинички купе, дизайнери і конструктори фірми не приховують гордості. Нею вони поділилися з Сергієм Воскресенським. Фото БМВ. Стрічка шосе химерно петляє по

Kia Magentis: Подвійний лічильник авто

26-02-2015, 10:53

ворожити, чи підійдуть шашечки оновленим Kia Magentis Крупний, трохи незграбний, по-німецьки пропорційний. Чорний. Kia Magentis стояв біля дверей придорожнього кафе десь під Тверю, понуро повісивши передній звис над високим поребриком, а ми


1-08-2013, 06:33    Трансмісійне масло - в разделе "Полезные советы"

Трансмісійне маслоЯке вибрати трансмісійне масло для сучасного автомобіля? Та й чи потрібно замислюватися про те, що і коли заливалося в його коробку? Более подробную информацию о трансмиссионном масле читайте здесь на сайте http://5w40.kiev.ua/motornye-masla/.
Навіщо замінювати те, що служить все життя? Оптимізм йде, коли виявляєш на задньому дворі СТО гору убитих механічних і автоматичних коробок, знятих з автомобілів однієї дуже відомої фірми. Який? Ну, не важливо... Важливо те, що коробки нині стали практично одноразовими! Їх намагаються не ремонтувати, а міняти цілком, - у скільки така заміна обійдеться без гарантії, прикидаєте? Тому коробку треба пестити і плекати і обов'язково балувати хорошим маслом. Краще всього повністю синтетичним, класу в'язкості 75W-90, класу якості API GL-4 - таке відмінно підійде ручним коробок.
Шкода, вітчизняної трансмісійної синтетики на прилавках не бачити. Тільки імпорт - в основному європейський, переважно німецька. Замість GL-4 виробники воліють вказувати і GL-4+, і GL-4/5, і GL-3/4/5. Ось їх і купили, аж дюжину. Різниця в ціні - від демократичних 345 рублів за літрову банку голландського NGN до 775 рублів за французьке Motul Gear 300. Чи варто переплачувати? На те ми і влаштували експертизу.
ЩО ПЕРЕВІРЯЄМО?
В цілому масла в коробці працювати простіше, ніж в моторі. Але проблем вистачає: необхідно одночасно і утворювати найтоншу плівку, і забезпечувати змащування шестерень. Повинна бути серйозна захист від задирака і зносу. Тому в характеристиках трансмиссионки важливі і в'язкість, і склад, і набір присадок.
НАВІЩО ПЕРЕВІРЯЛИ?
А ось і те, заради чого все затівалося. Офіційно заявляємо: масла дуже навіть різні і явно не з однієї бочки. Розбіжність результатів за окремими параметрами - не на відсотки, а в рази! І не завжди ефект відповідає ціні. Лідер виявився відразу - у эстерового Motul Gear 300 найкращі показники та щодо навантаження зварювання, і за індексом задирака, і по критичному навантаженні. З зносом трохи гірше, але тут взагалі цікаво: жодна з випробуваних масел не вклалися у вимоги Госту для групи ТМ-5. Чому так? Можливо, це наслідок зменшення змісту в сучасних продуктах сірки і фосфору, які раніше визначали високі протизносні властивості. Але негативним отриманий результат теж вважати не можна: ми ж вибираємо масло для механічних коробок групи GL-4, де протизносні показники взагалі не унормовано ГОСТом.
А ось і ще один нюанс, заради якого варто було попрацювати. Виявилося, що протизношувальні і протизадирні властивості змінюються в протифазі! На рівні інтуїції це зрозуміло. Основний принцип захисту від зносу - прокласти між деталями щось м'яке, ковзне. А для збільшення стійкості до задираку потрібно зворотне. Тому ефективний пакет присадок повинен забезпечувати певний компроміс між двома взаємовиключними факторами.
Ну а що краще? Наші поради на тему «Що вибрати?» - нижче. Досьє всіх учасників ми розташували за алфавітом. А побажання одне: не відмахуйтеся від «коробкових» масел.
Поки коробка не відмахнулася від вас.
Результати відрізняються один від одного не на відсотки, а в рази!
ЩО, ЯК І НАВІЩО ВИМІРЮВАЛИ
Трибологічні параметри. Характеризують захисні властивості масла при контактному впливі в зачеплення зубчастих. Визначаються згідно ГОСТ 9490-75 на чотирьохкульковій машині тертя: три нерухомих сталевих кульки внизу, один обертається із заданою швидкістю вгорі і на нього тисне навантаження. Конструкція занурена у масляну ванну, в якій хлюпочеться випробовуваний масло. А далі про все говорить поведінку кульок і плям контакту. Для різних типів трансмісійних масел його нормує наш ГОСТ 17479.2-85, - є загальноприйняті способи трактування результатів таких випробувань. Звичайно, зарубіжні виробники ГОСТу слідувати не зобов'язані, але ми в Росії живемо, а тому для оцінки якості масла можемо взяти норми цього документа.
Критична навантаження. Це поріг руйнування масляної плівки. ГОСТ її величину не нормує, тому розсудимо просто: чим вона вище, тим краще.
Задир і знос. Головні біди зубчастого зачеплення. Характеризуються індексом задирака і показником зносу. Індекс не унормовано - загалом, чим вище, тим краще. Показник зносу для масел GL-4 (ТМ-4 по-нашому ГОСТу) не нормується, а ось для ТМ-5 (або GL-5 за-«ненашему») повинен бути не більше 0,4 мм. Загалом, чим менше, тим краще.
Навантаження зварювання. Основний параметр, за яким нормують протизадирні властивості. Його визначають просто: вантажать і вантажать кульки до тих пір, поки машина тертя не зупиниться. Для масел ТМ-4 навантаження зварювання повинна бути не менше 3000 М, для ТМ-5 - 3280 Н. Візьмемо ці цифри як критерій оцінки.
В'язкість. При робочих температурах оцінюємо кінематичну в'язкість, при низьких - динамічну. З кінематичної в'язкості при 40 і 100 °C розраховуємо індекс в'язкості, що характеризує ступінь залежності в'язкості від температури. Діапазон зміни цієї в'язкості при 100 °C для класу 75W-90 досить широкий - від 13,5 до 24 сСт. Чим більше в'язкість при робочій температурі, тим, взагалі кажучи, важче мотору. Чим менше динамічна в'язкість при негативній температурі, тим швидше прогріється коробка і краще поїде машина.
Температура застигання. Тут все просто: чим нижче, тим краще.
Температура спалаху. Разом з температурою застигання певною мірою характеризує стабільність і якість базового масла. Чим вона вище, тим краще база, - а значить, можна очікувати, що і ресурс такого масла буде великим.

Поделитесь этой информацией в социальных сетях:


Новости

Kia розробила новий кросовер Cross GT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

3-02-2016, 10:59

Kia разработала новый кроссовер Cross GT
Кia представила концепт кросовера Cross GT на виставці в Сеулі, в модельному ряді компанії ця машина повинна виявитися вище моделі Sorento.

З чого почати вибір пікапа? Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

12-01-2016, 16:11

Пікап є дуже функціональною машиною, яка призначена для комфортної їзди і любителів активного відпочинку.

Іграшковий концепт-кар Toyota Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

2-01-2016, 22:25

Игрушечный концепт-кар Toyota
Сьогодні на міжнародній виставці іграшок у Токіо Toyota представила іграшковий автомобіль для дітей і дорослих.

Обзоры

Нові моделі SsangYong Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

20-08-2015, 17:32

Новые модели SsangYong
Корейська фахівець зі створення повнопривідних автомобілів представив ряд новинок на виставці SIA.

Bugatti представив два унікальних автомобіля Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-08-2015, 07:27

Bugatti представил два уникальных автомобиля Bugatti виробник ексклюзивних і дуже дорогих автомобілів. Знаючи про любов своїх клієнтів до всього екстраординарного, компанія представила дві спеціальні версії тисячі-сильної моделі.

За що їх дівчата люблять? - Audi TT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

7-08-2015, 12:13

За что их девушки любят? - Audi TT Чомусь серед чоловіків побутує думка, що дівчата не розбираються в машинах. Але це далеко не так. Є дівчата, які запросто можуть розповісти, яка модель автомобіля проїхала перед Вами. Також дівчата обожнюють фотографуватися поряд з красивою іномаркою. Особливо сильно дівчатам подобаються рідкісні моделі автомобілів. Колір машини при цьому може бути самим будь-яким.

Природно не всі у дівчат так просто як здається на перший погляд. Більшості дівчат подобаються автомобілі Audi. Найпоширеніша модель серед дівчат Audi TT. Автомобіль цієї моделі дуже низький. Якщо дівчина висока, то автомобіль дістає їй тільки до талії. Такий випадок був під час реклами автомобіля.

Два нових кросовера і недорогий седан від Lexus Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-06-2015, 14:31

Два новых кроссовера и недорогой седан от Lexus У найближчому майбутньому японці збираються випустити новий компактний кросовер, доступний за ціною седан, а також семимісцевий позашляховик.