Партнеры

Популярное

Опрос

Оцените работу движка
Лучший из новостных
Неплохой движок
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Тест-драйвы

Mitsubishi Lancer X. Плюсовий ведмедик авто

18-04-2015, 03:54

Ледве встигнувши зявитися на ринку, новий седан Mitsubishi Lancer породив моторошний ажіотаж. Це дуже нагадує ситуацію з обмеженням терміну приватизації квартир: бажаючим купити 2-літрову версію доведеться запастися терпінням на цілий рік. Чи варто

Skoda Octavia. СНИ ПРО ЩОСЬ БІЛЬШЕ авто

9-04-2015, 06:42

Дивно, як Skoda зійшов з рук цей оптичний обман. У 1997 році в Східній Європі, включаючи і землі колишньої НДР, вишикувалися черги за чеським Пасатом - Skoda Octavia (до того моменту марка вже сім років як належала концерну VW).

Porsche 911 Carrera. - Porsche 911 Carrera: літрів на 100 км! авто

5-04-2015, 08:21

Спортивні автомобілі постійно поліпшуються для того, щоб поставити черговий рекорд. Але цей рекорд повністю виходить із звичних рамок Самий справжній Porsche 911 Carrera з усіма його чудовими гоночними характеристиками і міццю двигуна в

BMW 1 серія. - Червона гвардія авто

4-04-2015, 18:50

На БМВ шанують традиції, а тому, напевно, так люблять трьохобємний кузова. Зробивши з одинички купе, дизайнери і конструктори фірми не приховують гордості. Нею вони поділилися з Сергієм Воскресенським. Фото БМВ. Стрічка шосе химерно петляє по

Kia Magentis: Подвійний лічильник авто

26-02-2015, 10:53

ворожити, чи підійдуть шашечки оновленим Kia Magentis Крупний, трохи незграбний, по-німецьки пропорційний. Чорний. Kia Magentis стояв біля дверей придорожнього кафе десь під Тверю, понуро повісивши передній звис над високим поребриком, а ми


13-07-2013, 23:13    Як вибрати GPS-навігатор - в разделе "Полезные советы"

GPSЗа останні кілька років GPS-навігатори стали незамінними помічниками для сотень тисяч автомобілістів, мандрівників та й просто людей, перед якими постає необхідність орієнтуватися в малознайому місті або чужій країні у відрядженні або на відпочинку. Тысячи споживачів оцінили гідності супутникової навігації, яка є найбільш точним способом орієнтування на місцевості, і звично прокладають зручні і короткі маршрути до наміченої мети за кермом автомобіля або пішки. Тим же, хто вперше зіткнувся з необхідністю придбати зручний GPS-навігатор, належить вельми нелегкий вибір. Ринок моделей навігаторів весь різноманітний, і розібратися в технічних перевагах і недоліках безлічі моделей не так вже і просто новачкові.

Мета цього огляду - познайомити вас з основними критеріями вибору GPS-навігатора і допомогти придбати надійне, ефективне пристрій, який влаштує вас за ціною і найбільш повно відповідатиме вашим потребам і очікуванням.

Як працює навігатор
У космосі знаходиться близько 30 супутників, які працюють з GPS-навігаторами. Навігатор посилає сигнали мінімум трьох з цих супутників і на основі отриманої інформації обчислює свої географічні координати. Потім ці координати накладаються на карту місцевості - і ви бачите точку, в якій ви знаходитесь. Відразу скажемо, що ніякої абонентської плати за користування супутником з вас стягуватися не буде: навігатором ви користуєтеся безкоштовно і необмежено.

Чим більше точок, з якими звіряється навігатор, тим вище точність обчислення координат. Як правило, точність обчислення знаходиться в діапазоні від 20 до 4 метрів. Точність обчислення залежить від кількості супутників, з якими пов'язується навігатор в даний момент, і від розташування цих супутників (якщо супутники будуть знаходитися на одній лінії у момент сеансу зв'язку, то свідчення не будуть точними, але відразу скажемо, що ймовірність такого розташування супутників вкрай мала).

Основні критерії вибору
Вибираючи навігатор, варто, насамперед, орієнтуватися на такі параметри, як:

програмне забезпечення (навігаційна програма);
розмір і дозвіл дисплея навігатора;
потужність вбудованого процесора: чим потужніший процесор, чим вище буде швидкість прокрутки і масштабування карти;
об'єм пам'яті навігатора: чим більше пам'яті, тим більше карт місцевості і в більш детальному масштабі ви можете завантажити в навігатора;
тривалість автономної роботи (це важливий параметр для мобільних GPS-навігаторів);
габарити і вага пристрою, що особливо важливо для туристів і мандрівників, яким також варто звернути особливу увагу на міцність і герметичність корпусу навігатора, щоб пристрій не боялася води і падіння на камені;
для автомобілістів: способи кріплення і підключення навігатора в автомобілі;
наличиедополнительных корисних і розважальних функцій.


Вибір навігаційної програми
Перший ключовий фактор, з яким треба розібратися при виборі, - це навігаційна програма, саме вона є "серцем" будь-якого навігатора. Вона і визначає ваші координати, показує розташування, прокладає найбільш зручний маршрут, дає голосові команди і підказки про майбутній маневрі, запам'ятовує ті місця, які ви запланували відвідати, та повідомляє про пробки на дорогах.

Основні відмінності існуючих програм навігації полягають у наступному:

Зона покриття (карти). Програма може відображати карту Росії, це основна карта GPS-навігаторах, призначених для російських умов. Деякі навігаційні програми передбачають більш широке охоплення території: Росія + кілька країн СНД, Росія + Європа. Розробники постійно випускають нові карти, збільшуючи охоплення і включаючи до програми все нові і нові країни; практично у всіх програмах передбачена можливість безкоштовної установки оновлень.


Вибір програми для навігації залежить від того, де ви плануєте використовувати ваш навігатор. Якщо переважна більшість передбачуваних маршрутів знаходиться в межах конкретного міста чи регіону, в межах Росії, то краще буде придбати навігатор з вітчизняним програмним забезпеченням. Якщо ваш пріоритет - міжнародні поїздки або закордонні туристичні походи, ту краще вибрати навігаційну програму іноземного виробництва, розроблену на основі зарубіжної картографії.

Деталізація. Це ступінь повноти і подробиці інформації, яку в змозі відобразити програма навігації. Одні програми відображають лише великі міста і магістралі, інші - всі об'єкти на місцевості, включаючи польові дороги і маленькі села. Промальовування міст теж помітно різниться в різних програмах. Великі міста (Москва, Санкт-Петербург) мають граничну деталізацію в будь-якій програмі і промальовуються до назв вулиць та номерів будинків, а ось детальної промальовуванням інших, менш великих міст може похвалитися не кожна програма.
Інформація про пробки. Здатність GPS-навігатора об'їжджати автомобільні пробки, звичайно ж, є найважливішою функцією для будь-якого водія. Деякі навігаційні програми підтримують цю функцію. Відомості про пробки можуть передаватися двома способами. Варіант передачі через ТМС-наступник набагато більше поширений в Європі, ніж в Росії. Інформація про пробки також може передаватися через мобільний Інтернет. Оповіщення про пробки через мобільний Інтернет - це послуга платна.


Програмне забезпечення автомобільних навігаторів обов'язково повинна підтримувати функцію автоматичної прокладки маршруту (AutoRouting). Це необхідний помічник для водія в умовах незнайомій місцевості; AutoRouting дозволяє автоматично згенерувати маршрут від вихідної точки до пункту призначення. Деякі програми можуть пропонувати на вибір кілька маршрутів від точки А до точки В: самий короткий, оптимальний, комфортний, по головних дорогах. Для того щоб AutoRouting був доступний, необхідно завантажити в навігатор спеціальні карти, які містять детальну інформацію про характер доріг, розвилках, розв'язках, дорожніх знаках на маршруті тощо

Додаткові функції навігаційних програм
Багато програми навігації передбачають додаткові сервіси, і ми розповімо про найбільш важливих і корисних з них.

Насамперед, необхідно звернути увагу на так звані POI (Point Of Interest, вони ж "точки інтересу"). Це зберігається в памятиGPS-навігатора інформація про тисячі різних об'єктів: автозаправних станціях, постах ДПС, автосервісах, магазинах, готелях, ресторанах, лікарнях, розважальних центрах, - словом, про все, що становить практичний інтерес для будь-якого автомобіліста або мандрівника.

У багатьох програмах навігації передбачена функція збереження маршруту (треку): пройдений шлях автоматично записується в пам'ять навігатора. При переповненні пам'яті старі дані про маршрути автоматично стираються, поступаючись місцем новим.

Для автолюбителів надзвичайно корисною здасться функція виявлення камер-радарів: рухаючись по трасі, ви заздалегідь будете знати, в яких точках маршруту розташовані відеокамери ДПС, реєструючі перевищення швидкості.

Деякі програми навігації можуть робити карти місцевості тривимірними: візуально орієнтуватися в тривимірному просторі буде набагато легше.

Голосові підказки, повідомляють, скільки метрів лишилося до повороту і до кінцевої точки маршруту, включені практично в будь-яку сучасну навігаційну програму.

Вибираємо дисплей
Розмір і дозвіл дисплея також є ключовими критеріями при виборі, особливо для автомобільного GPS-навігатора. Поглядаючи на дисплей час від часу і приділяючи основну увагу дорозі, ви повинні не просто побачити картинку на дисплеї, але і утримати її в пам'яті. Тому екран повинен бути прийнятно великим і мати досить високий дозвіл. За своїми розмірами всі дисплеї для автомобільних навігаторів можна умовно розділити на:

маленькі (від 2,7 до 3,5 дюйма по діагоналі): це самий компактний варіант, який вміщується на долоні, має малу вагу і ідеально підходить для піших прогулянок і подорожей;
середні (4,3-5 дюйма); навігатори з такими дисплеями (розміром з "гаманець") є найбільш поширеним варіантом і зручні для використання в автомобілі, вони мають великі і чіткі значки меню, великі кнопки управління, досить великий кут перегляду карти і при цьому не перекривають частину огляду водієві;
великі (від 7 дюймів і вище); такі дисплеї дозволяють вмістити на екрані максимально велику кількість інформації, і на них все буде чітко видно: назви вулиць, номери будинків, пам'яток та інших POI.


Дозвіл дисплеїв може бути або стандартним - 320х240 пікселів, 480х272, або широкоформатним - 800х480. Як правило, у дисплеїв з маленькою діагоналлю (до 3,5 дюйма) та дозвіл мінімальне, у середніх екранів - 480х272, а біля екранів від 7 і вище дюймів - 800х480. Чим вище дозвіл, тим чіткіше картинкаи тим комфортніше водієві орієнтуватися за кермом.

Варто звернути увагу на наявність антиблікового покриття у дисплея:це гарантує чітку картинку навіть при яскравому сонячному світлі. Втім, більшість сучасних моделей навігаторів таку захист від сонця мають.

Зручними у застосуванні будуть моделі з сенсорними екранами, хоча і управління за допомогою клавіш на корпусі - теж непоганий, зручний варіант, і вважаємо, що в даному випадку все залежить від ваших особистих переваг.

Продуктивність GPS-навігатора
Продуктивність складається з якості чіпсету, потужності процесора та об'єму пам'яті.

Чіпсет визначає стійкість сигналу, час запуску навігатора і точність координат.

Процесор, як і в персональному комп'ютері, відповідає за загальну швидкість роботи пристрою: швидкість прокрутки і масштабування карти, швидкість підключення до Інтернету, якість використання мультимедійних функцій (перегляду відео та фото, прослуховування музики). Для нормальної роботи пристрою вистачить потужністю процесора 500 МГц, для перегляду відео та швидкої реакції на ваші команди знадобиться процесор від 500 МГц і вище.

Чим вище обсяг пам'яті, тим більше карт можна завантажити в навігатор і тим більше додатків можна відкрити одночасно. Карти місцевості, використовувані в сучасних навігаторах, відрізняються високим ступенем деталізації і великою кількістю додаткової інформації і тому вимагають великого обсягу пам'яті. Розмір однієї такої карти може становити до 1 Гб. Якщо ви плануєте часто виїжджати за кордон і постійно завантажувати на свій навігатор нові карти, то і обсяг пам'яті вам знадобиться відповідний. Те ж саме стосується і тих, хто планує регулярно користуватися мультимедийнымифункциями навігатора. Крім вбудованої пам'яті, більшість сучасних моделей навігаторів дозволяють використовувати додаткові флеш-карти SD, microSD, CF, MMC), які або йдуть в комплекті з навігатором, або докуповуються користувачем самостійно. Для установки флеш-карт в корпусах навігаторів повинен бути передбачений спеціальний слот.

Способи кріплення навігатора
Цим питанням слід потурбуватися всім автомобілістам. Расположитьнавигатор необхідно таким чином, щоб екран був добре видими читаємо, а з іншого боку - так, щоб забезпечувався чіткий прийом сигналу з супутника. Враховуючи, що частина неба відсікається дахом машини і що в ряді моделей сучасних автомобілів встановлюються атермальне скло, які певною мірою екранують супутникові сигнали, оптимальним варіантом установки навігатора є підключення до GPS-приймача зовнішньої антени. Вона встановлюється на даху авто і гарантує чіткий прийом сигналу.

Додаткові корисні та розважальні функції
Навігатор з вбудованим модулем Bluetooth надзвичайно полегшить життя водія. Як відомо, телефонні розмови за кермом заборонені, але, купуючи навігатор з Bluetooth, ви отримуєте бездротовий засіб гучного зв'язку і можете підтримувати телефонну розмову, не відриваючи руки від керма і погляду від дороги.

Корисною додатковою опцією для водія буде датчик освітленості, який приглушить підсвічування навігатора, щоб не сліпити очі водія при в'їзді в тунель і інші слабо освітлені місця.

Сучасний навігатор не тільки прокладає оптимальний маршрут і підказує вам дорогу, але ще і здатний розважити свого владельцав шляху. Найпопулярнішими опціями навігатора на сьогоднішній день є MP3-плеєр, FM-радіоприймач, програвач відео, перекладач і конвертер валют. Крім того, деякі моделі оснащуються FM-трансмітером, що забезпечує бездротовий зв'язок навігатора з FM-приймачем або автомагнітолою, так що ви зможете слухати голосові підказки GPS, музичні файли та вести телефонні розмови через динаміки автомобільної стереосистеми.

Для підключення навігатора з персональними комп'ютерами використовується або СОМ-порт (у більш ранніх моделей), або значно більш швидкий USB-інтерфейс (у більшості моделей останнього покоління).

від, власне, і все, що хотілося б розповісти про можливості сучасних GPS-навігаторів. Сподіваємося, що наведені в статті поради і факти допоможуть вам вибрати оптимальну модель, яка стане для вас надійним провідником і зробить ваші подорожі ипоездкимаксимально комфортними.

Поделитесь этой информацией в социальных сетях:


Новости

Kia розробила новий кросовер Cross GT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

3-02-2016, 10:59

Kia разработала новый кроссовер Cross GT
Кia представила концепт кросовера Cross GT на виставці в Сеулі, в модельному ряді компанії ця машина повинна виявитися вище моделі Sorento.

З чого почати вибір пікапа? Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

12-01-2016, 16:11

Пікап є дуже функціональною машиною, яка призначена для комфортної їзди і любителів активного відпочинку.

Іграшковий концепт-кар Toyota Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

2-01-2016, 22:25

Игрушечный концепт-кар Toyota
Сьогодні на міжнародній виставці іграшок у Токіо Toyota представила іграшковий автомобіль для дітей і дорослих.

Обзоры

Нові моделі SsangYong Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

20-08-2015, 17:32

Новые модели SsangYong
Корейська фахівець зі створення повнопривідних автомобілів представив ряд новинок на виставці SIA.

Bugatti представив два унікальних автомобіля Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-08-2015, 07:27

Bugatti представил два уникальных автомобиля Bugatti виробник ексклюзивних і дуже дорогих автомобілів. Знаючи про любов своїх клієнтів до всього екстраординарного, компанія представила дві спеціальні версії тисячі-сильної моделі.

За що їх дівчата люблять? - Audi TT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

7-08-2015, 12:13

За что их девушки любят? - Audi TT Чомусь серед чоловіків побутує думка, що дівчата не розбираються в машинах. Але це далеко не так. Є дівчата, які запросто можуть розповісти, яка модель автомобіля проїхала перед Вами. Також дівчата обожнюють фотографуватися поряд з красивою іномаркою. Особливо сильно дівчатам подобаються рідкісні моделі автомобілів. Колір машини при цьому може бути самим будь-яким.

Природно не всі у дівчат так просто як здається на перший погляд. Більшості дівчат подобаються автомобілі Audi. Найпоширеніша модель серед дівчат Audi TT. Автомобіль цієї моделі дуже низький. Якщо дівчина висока, то автомобіль дістає їй тільки до талії. Такий випадок був під час реклами автомобіля.

Два нових кросовера і недорогий седан від Lexus Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-06-2015, 14:31

Два новых кроссовера и недорогой седан от Lexus У найближчому майбутньому японці збираються випустити новий компактний кросовер, доступний за ціною седан, а також семимісцевий позашляховик.