Партнеры

Популярное

Опрос

Оцените работу движка
Лучший из новостных
Неплохой движок
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Тест-драйвы

Mitsubishi Lancer X. Плюсовий ведмедик авто

18-04-2015, 03:54

Ледве встигнувши зявитися на ринку, новий седан Mitsubishi Lancer породив моторошний ажіотаж. Це дуже нагадує ситуацію з обмеженням терміну приватизації квартир: бажаючим купити 2-літрову версію доведеться запастися терпінням на цілий рік. Чи варто

Skoda Octavia. СНИ ПРО ЩОСЬ БІЛЬШЕ авто

9-04-2015, 06:42

Дивно, як Skoda зійшов з рук цей оптичний обман. У 1997 році в Східній Європі, включаючи і землі колишньої НДР, вишикувалися черги за чеським Пасатом - Skoda Octavia (до того моменту марка вже сім років як належала концерну VW).

Porsche 911 Carrera. - Porsche 911 Carrera: літрів на 100 км! авто

5-04-2015, 08:21

Спортивні автомобілі постійно поліпшуються для того, щоб поставити черговий рекорд. Але цей рекорд повністю виходить із звичних рамок Самий справжній Porsche 911 Carrera з усіма його чудовими гоночними характеристиками і міццю двигуна в

BMW 1 серія. - Червона гвардія авто

4-04-2015, 18:50

На БМВ шанують традиції, а тому, напевно, так люблять трьохобємний кузова. Зробивши з одинички купе, дизайнери і конструктори фірми не приховують гордості. Нею вони поділилися з Сергієм Воскресенським. Фото БМВ. Стрічка шосе химерно петляє по

Kia Magentis: Подвійний лічильник авто

26-02-2015, 10:53

ворожити, чи підійдуть шашечки оновленим Kia Magentis Крупний, трохи незграбний, по-німецьки пропорційний. Чорний. Kia Magentis стояв біля дверей придорожнього кафе десь під Тверю, понуро повісивши передній звис над високим поребриком, а ми


9-09-2013, 17:46    Як оскаржити в суді дії даішників авто - в разделе "Обзоры авто"

На якій підставі і як можна зробити дії служителів дорожнього патруля предметом судового оскарження.
 
Напевно, саме неприємне, що може трапитися в дорозі (не рахуючи, звичайно, ДТП), це складання інспектором ДАІ протоколу щодо водія. Після цього зазвичай йдуть штраф або позбавлення водійських прав. Однак законодавець дав водієві достатньо прав, щоб той не залишився після зустрічі з даішником без грошей і водійських прав. Найголовніше зброя, яка ще ніхто не відміняв, це суд.
Як оскаржити протокол
Першим ділом завжди потрібно спробувати оскаржити так звані первинні документи. Саме на їх підставі виноситься постанова про накладення адміністративного стягнення. Найлегше причепитися ні до змісту, а до форми як самого протоколу, так і порядку його заповнення.
Зміст протоколу про адмінправопорушення докладно викладено в ст. 256 КпАП України. У цьому протоколі зазначаються: дата і місце його складання; посада, прізвище, імя та по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце і час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника.
До речі, про свідків. Інспектора не люблять приймати в якості свідків свідчення пасажирів, що сидять з водієм у машині. Мовляв, ваша дружина, мама або просто товариш зацікавлені в результаті справи особи. Безумовно, дружина і навіть теща в подібній ситуації на вашому боці. Проте ступінь їх зацікавленості та, якщо так можна висловитися, заангажованості може визначити тільки суд. Справа в тому, що ст. 272 КпАП свідчить, що в якості свідка в адміністративному процесі може бути викликано будь-яку особу, про яке є відомості, що йому відомі якісь обставини, що підлягають встановленню по даній справі. Ідентична норма міститься і в Кримінально-процесуальному та Цивільно-процесуальному кодексах. Тобто наявність родинних, дружніх, партнерських та інших звязків між свідками і порушниками не може стати перешкодою для виклику їх в якості свідків. Близькі родичі можуть самі відмовитися свідчити проти своїх домочадців, але заборонити їм надавати свідчення не може ніхто. Питання про сумлінності та чесності свідків може вирішити суд. Даішник ж зобовязаний вислухати і записати свідчення.
Так само як і питання про винність водія може вирішити тільки суд. Тому в протоколі обовязково потрібно вказати не винен і / або не згоден. До речі, наявність підпису в протоколі, що б не стверджували співробітники ДАІ, не є визнанням провини, а лише підтверджує ознайомлення з матеріалами справи. Підписання протоколу не означає сліпого згоди водія з його змістом.
Скарга начальству ДАІ
Потрібно враховувати, що після оформлення протоколу інспектором ДАІ у водія є всього десять днів, щоб подати скаргу, яка автоматично зупиняє виконання будь-якої постанови. Не варто забувати, що на строк розгляду скарги водієві, у якого інспектор вилучив права, повинні продовжити дію тимчасового дозволу на керування транспортним засобом, тобто додати до тримісячного терміну ще період розгляду скарги.
Скаргу потрібно надіслати рекомендованим листом з повідомленням, а краще взагалі зявитися до начальника районного ДАІ і вручити її в приймальні або канцелярії, зажадавши зареєструвати, про що зробити відмітку на другому примірнику скарги, який забрати з собою. Оскільки часу мало, описувати всю кричущу ситуацію незаконного складання протоколу ніколи, та й елементарних знань для цього іноді не вистачає, можна скласти скаргу за спрощеною формою. Оформляється вона у вигляді заяви на імя начальника ДАІ, де вказується прохання скасувати постанову від такого-то числа, винесене інспектором ДАІ таким-то. Далі слід написати, що винним ви себе не визнаєте, провину вважаєте недоведеною, а постанову незаконною та необгрунтованою. Крім того, потрібно вказати, що докладна скарга буде подана після ознайомлення з усіма матеріалами справи вашим адвокатом. І в кінці, як завжди: З повагою, водій ___. Дата і підпис. Повірте, така заява врятує від пропуску строку оскарження, а не прийняти його до розгляду у начальника ДАІ підстав немає.
Крім того, якщо трапилося так, що інспектор не дав вам копії протоколу при його оформленні, потрібно зявитися в управління ДАІ, вимагати таку копію, і в заяві або скарзі вказати реальну дату, коли ви отримали цей документ, від якої і починається відлік десятиденного строку оскарження.
Судовий розгляд
Якщо начальник ДАІ відмовив у задоволенні скарги і залишив у силі постанову інспектора, потрібно звертатися в вищестояще ДАІ (міста або області). Копію скарги до начальника вищестоящого ДАІ можна відправити і в прокуратуру. Якщо і тут відмовили, залишається одна дорога до суду.
Для звернення з позовом до суду КАСУ встановлено два терміни: три місяці з дня, коли громадянинові стало відомо про порушення його прав і свобод; один місяць з дня одержання громадянином повідомлення про відмову вищестоящого в порядку підлеглості державного органу, громадської організації, посадової особи в задоволенні скарги або з дня закінчення місячного строку після подання скарги, якщо громадянин не отримав на неї відповідь. Якщо ж ви нікуди не скаржилися, а прямо пішли в суд, у вас є ті ж 10 днів, про які говорилося вище, у випадку подачі скарги в ДАІ. Справа в тому, що якщо ви подасте позов пізніше, ваш штраф вже вступить в силу, а значить, потрібно його оплатити. І вам потім доведеться (в разі виграшу) ще й повертати свої кровні з місцевого бюджету, що повязане з певними труднощами.
Суд приймає рішення про прийняття заяви протягом десяти днів з дня подачі. Протягом місяця призначається попереднє судове засідання. Судове слухання призначається протягом пятнадцяти днів після завершення підготовки справи до розгляду. Розглядати справу суд має право в строк не більше двох місяців з дня відкриття провадження. У виняткових випадках суд може подовжити строк розгляду справи ще на один місяць.
В принципі, виграти суд з ДАІ абсолютно реально. Скажімо, дуже часто водіям при складанні протоколу не дають ніякої юридичної допомоги. А, наприклад, фіксація перевищення швидкості Візиром давно не сприймається судом як достатній доказ такого перевищення. Але, наважуючись на цей крок, треба бути готовим витратити час на складання і подачу позову (про ціну не йдеться, оскільки держмито становить лише 3,40 грн., А приклади позовів під різні ситуації є на відповідних юридичних форумах), а також відвідування судових засідань. Справа в тому, що суддя винесе рішення на вашу користь лише в тому випадку, якщо побачить, що ви чітко і правильно викладаєте відбулися події, не заглядаючи за кожним словом в папірці. При цьому самі інспектори, як правило, просять суд розглянути справу в їх відсутність.
Якщо даішник натякає на хабар
Так вже склалося в нашій країні, що за інспекторами ДАІ давно закріпилася слава хабарників. Тому можна спробувати помститися даішнику за допомогою зовсім іншого суду далеко не адміністративної юрисдикції.
Отже, вас зупинили на дорозі і хочуть оформити протокол про порушення ПДР. Не будемо лукавити, багато хто з нас намагаються вирішити питання на місці, просто давши хабар інспекторові. І якщо вже даішник вимагає грошей, можна піти двома шляхами: дати йому гроші з пачки, в якій ви записали номера та серії купюр (варіант для передбачливих) або відпроситися додому за грошима, а по дорозі заїхати в ОБЕП МВС, попередити про намітилася операції та запросити з собою. У цьому випадку горе-хабарник звільняється від кримінальної відповідальності на підставі ч. 3 ст. 170 КК.
Автор: Ганна Воєводіна, спеціально для Судово-юридичної газети
 
Приклад позовної заяви
 
Адміністратівній позов
(Про скасування постанови по справі про Адміністративне правопорушення)
Згідно постанови інспектора ДПС взводу ДАІ м. Києва Іванова І.. І. від 17 лютого 2011 р. по справі про Адміністративне правопорушення, мене, громадянина Петрова А. А., піддано адміністратівному стягнених за ч. 2. ст. 122 КпАП України у вігляді штрафу у розмірі 425 (чотіріста двадцять пять) гривень.
Зазначена постанова мотівована тім, Що 17 лютого 2011 р. близьким 13 години 10 хвилини я, керуючий автомобілем ВАЗ 21013, Державні номер ______, в м. Києві на вул. Патона здійснів обгін транспортного Засоба на мосту, чім порушив п. 14.6 (г). Правил дорожнього руху (ПДР).
Вважаєтся, Що застосовання до мене постановив старшого інспектора дорожньо-патрульної служби взводу ДАІ м. Києва Іванова І.. І. (? _______ Вказується номер службового Посвідчення) від 17 лютого 2011 р. стягнення у вігляді штрафу у розмірі 425 (чотіріста двадцять пять) гривень є неправомірнім та необгрунтованим з оглянувши на наступні обставинні.
Відповідно до п. 14.6 (г). ПДР, Забороняється обгін транспортних засобів в кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах та інших ділянках доріг з обмеження оглядовістю чи в умів недостатньої відімості. Я вважаєтся, Що п. 14.6 (г). ПДР мною не БУВ порушеннях, оскількі я здійснів обгін до качанів моста, за наявності перерваної дорожньої розміткі. Під година Складання старшим інспектором дорожньо-патрульної служби взводу ДАІ протоколу про Адміністративне правопорушення мною булі надані відповідні пояснення по вказанім Вище обставинам, альо смороду НЕ булі ним взяті До уваги.
На підставі вікладеного вважаєтся, Що у моїх діях відсутній склад правопорушення, Що Передбачення ч. 2. ст. 122 КпАП України. Відповідно до Статті 288 КпАП України, постановив по справі про Адміністративне правопорушення Може буті оскаржено до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду у порядку, визначеному Кодексом адміністратівного судочинства України, з особливая, встановленного КпАП України. Стаття 293 КпАП України передбачає, Що орган (посадова особа) при розгляді скарги або протесту на постановити по справі про Адміністративне правопорушення перевіряє законність и обгрунтованість вінесеної постанови и має право прийнятя Рішення про скасування постанови и Закриття справи. На підставі вікладеного, Керуючий ст. ст. 17, 104, 105, 162 КАС України, ст. ст. 287, 288, 293, КпАП України,
Прошу:

Поделитесь этой информацией в социальных сетях:


Новости

Kia розробила новий кросовер Cross GT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

3-02-2016, 10:59

Kia разработала новый кроссовер Cross GT
Кia представила концепт кросовера Cross GT на виставці в Сеулі, в модельному ряді компанії ця машина повинна виявитися вище моделі Sorento.

З чого почати вибір пікапа? Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

12-01-2016, 16:11

Пікап є дуже функціональною машиною, яка призначена для комфортної їзди і любителів активного відпочинку.

Іграшковий концепт-кар Toyota Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

2-01-2016, 22:25

Игрушечный концепт-кар Toyota
Сьогодні на міжнародній виставці іграшок у Токіо Toyota представила іграшковий автомобіль для дітей і дорослих.

Обзоры

Нові моделі SsangYong Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

20-08-2015, 17:32

Новые модели SsangYong
Корейська фахівець зі створення повнопривідних автомобілів представив ряд новинок на виставці SIA.

Bugatti представив два унікальних автомобіля Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-08-2015, 07:27

Bugatti представил два уникальных автомобиля Bugatti виробник ексклюзивних і дуже дорогих автомобілів. Знаючи про любов своїх клієнтів до всього екстраординарного, компанія представила дві спеціальні версії тисячі-сильної моделі.

За що їх дівчата люблять? - Audi TT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

7-08-2015, 12:13

За что их девушки любят? - Audi TT Чомусь серед чоловіків побутує думка, що дівчата не розбираються в машинах. Але це далеко не так. Є дівчата, які запросто можуть розповісти, яка модель автомобіля проїхала перед Вами. Також дівчата обожнюють фотографуватися поряд з красивою іномаркою. Особливо сильно дівчатам подобаються рідкісні моделі автомобілів. Колір машини при цьому може бути самим будь-яким.

Природно не всі у дівчат так просто як здається на перший погляд. Більшості дівчат подобаються автомобілі Audi. Найпоширеніша модель серед дівчат Audi TT. Автомобіль цієї моделі дуже низький. Якщо дівчина висока, то автомобіль дістає їй тільки до талії. Такий випадок був під час реклами автомобіля.

Два нових кросовера і недорогий седан від Lexus Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-06-2015, 14:31

Два новых кроссовера и недорогой седан от Lexus У найближчому майбутньому японці збираються випустити новий компактний кросовер, доступний за ціною седан, а також семимісцевий позашляховик.