Партнеры

Популярное

Опрос

Оцените работу движка
Лучший из новостных
Неплохой движок
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Тест-драйвы

Mitsubishi Lancer X. Плюсовий ведмедик авто

18-04-2015, 03:54

Ледве встигнувши зявитися на ринку, новий седан Mitsubishi Lancer породив моторошний ажіотаж. Це дуже нагадує ситуацію з обмеженням терміну приватизації квартир: бажаючим купити 2-літрову версію доведеться запастися терпінням на цілий рік. Чи варто

Skoda Octavia. СНИ ПРО ЩОСЬ БІЛЬШЕ авто

9-04-2015, 06:42

Дивно, як Skoda зійшов з рук цей оптичний обман. У 1997 році в Східній Європі, включаючи і землі колишньої НДР, вишикувалися черги за чеським Пасатом - Skoda Octavia (до того моменту марка вже сім років як належала концерну VW).

Porsche 911 Carrera. - Porsche 911 Carrera: літрів на 100 км! авто

5-04-2015, 08:21

Спортивні автомобілі постійно поліпшуються для того, щоб поставити черговий рекорд. Але цей рекорд повністю виходить із звичних рамок Самий справжній Porsche 911 Carrera з усіма його чудовими гоночними характеристиками і міццю двигуна в

BMW 1 серія. - Червона гвардія авто

4-04-2015, 18:50

На БМВ шанують традиції, а тому, напевно, так люблять трьохобємний кузова. Зробивши з одинички купе, дизайнери і конструктори фірми не приховують гордості. Нею вони поділилися з Сергієм Воскресенським. Фото БМВ. Стрічка шосе химерно петляє по

Kia Magentis: Подвійний лічильник авто

26-02-2015, 10:53

ворожити, чи підійдуть шашечки оновленим Kia Magentis Крупний, трохи незграбний, по-німецьки пропорційний. Чорний. Kia Magentis стояв біля дверей придорожнього кафе десь під Тверю, понуро повісивши передній звис над високим поребриком, а ми


25-09-2013, 08:59    Ціна і якість українського бензину - дві незалежні один від одного величини авто - в разделе "Обзоры авто"

Обидві топ-новини минулого тижня були так чи інакше повязані з якістю бензину. Спочатку віце-премєр-міністр України Борис Колесніков виявив, що в нашій країні існує близько ста повністю лівих заводів, які роблять бензин дідівським методом, а половина акцизу розкрадається або доплачується. А потім перший заступник голови Антимонопольного комітету Рафаель Кузьмін покартав чотирьох найбільших імпортерів за те, що їх А-95-Євро на 1,00-1,80 грн / л дорожче євробензину на безіменних заправках у Шоньках, Халявині і Заудайка.
На вітчизняних заправках розливають бадягу?
Дивно, що останнім часом про ринок нафтопродуктів України міністр інфраструктури каже набагато більше глави Міненерговугілля. Втім, як вірно помітив (правда, і з іншого приводу) сам Борис Колесніков: Є кількість, але немає якості. Ви знаєте, кількість не завжди переходить в якість. Як же, знаємо. Особливо якщо згадати, що не далі як 15 вересня Мінінфраструктури запропонувало ввести єдину ставку акцизного податку для дизельного палива, що зрівняє в правах виробників та імпортерів нафтопродуктів, що випускаються за EN 590:2008 і тим самим дідівським методом, проти якого виступає міністр.
Виникає сумнів і щодо названого Б. Колесніковим кількості постійно діючих міні-НПЗ і їх визначальної ролі на українському ринку. Дійсно, до 2008 року в нашій країні було зареєстровано 88 підприємств, що вказали виробництво нафтопродуктів в якості одного з видів своєї діяльності. Проте з того часу їх число скоротилося до двох десятків, в першу чергу, через зрослі проблем з поставками сировини. При цьому постійно діють одиниці три-пять ГПЗ і Маріупольський НПЗ (ТОВ Азовська нафтова компанія). Під час посівної і збиральної до них приєднуються ще пять-сім підприємств у Полтавській, Дніпропетровській, Харківській і Сумській областях. Ніхто не сперечається: якість палива, що випускає на багатьох з них, не завжди відповідає вимогам українських стандартів. Але найбільшу небезпеку для паливного ринку країни являють собою не стільки продукція міні-НПЗ, скільки контрабанда, спиртова і коксохімічна бодяга.
Держконтроль вирішив би проблему
Проблему якості могло б вирішити відновлення зруйнованої системи державного контролю, але у Кабміну чомусь не виникає бажання не тільки поліпшити адміністрування акцизу, поповнивши бюджет Укравтодору, але і виділити всього 0,3% надходять від нього коштів на фінансування лабораторних перевірок якості палива на АЗС. Частково це сприяло б і зниження цін на заправках, адже сьогодні більшість підприємців мало зацікавлене у випуску або імпорті європалива, зрівняння в правах з бодягою і контрабандою за допомогою відомої методики визначення економічно обгрунтованих цін.
Саме формульний (точніше, формальний) підхід і відсутність державного контролю якості дозволяють окремим трейдерам зловживати довірою покупців, встановлюючи на стелах належним їм заправок таблички Преміум, Євро-5, Супер та інші. Якраз тому у керівників Антимонопольного комітету в чому і складається враження, що вартість бензинів [підвищеної якості] на АЗС ПІІ ЛУКОЙЛ-Україна , ПП ОККО нафтопродукт , ТОВ Золотий екватор і ТОВ Альянс Холдинг на 1, 00-1,80 грн / л вище, ніж у інших операторів ринку , а ціни на паливо поводяться інакше, ніж у Європі.
Спробуємо розібратися, попередньо зауваживши, що, за результатами опитування, проведеного порталом AUTO. ria. ua серед 5500 автомобілістів, 44% з них віддають перевагу заправкам ОККО (ПП ОККО нафтопродукт), 36% WOG (ТОВ Золотий екватор), 25% Shell (ТОВ Альянс Холдинг) і 14% ЛУКОЙЛ (ПІІ ЛУКОЙЛ-Україна). (Сума часток перевищує 100%, оскільки один респондент міг обрати кілька відповідей.) Це, звичайно, не показник, але куди зникли інші оператори ринку з їх більш дешевим (на 1,00-1,80 грн / л!) Європаливом ?
Отже, за даними моніторингу НТЦ Психея, 4 листопада літр іменного бензину Shell V-Power коштував 11,89 грн (у перерахунку за курсом міжбанку 1,06 євро), що було максимальним показником серед всіх товарів-замінників. У той же час, середня ціна бензину-аналога А-95-Євро в ЄС-27 склала 1,47 євро / л (з варіаціями від 1,23 у Польщі до 1,67 євро / л у Греції). Так що можна сперечатися з директором департаменту розслідувань АМКУ Миколою Барашем, який стверджував 1 листопада, що ціни на бензин, скажімо так, європейської якості апріорі в Україні вище істотно. Правда, якщо відняти податки, картина дещо зміниться. Тоді Shell V-Power з 0,65 євро / л (без податків) займе 11 місце з 28 (між Словаччиною та Португалією), а цінова «вилка» буде такою: Польща 0,52 євро / л, Греція 0,72. Але і це порівняння не дозволяє побачити, що максимальна (!) Ціна палива на українських АЗС істотно вище середніх цін на заправках ЄС.
У 18 з 27 країн ЄС бензин подорожчав
Досить спірним бачиться і аргумент АМКУ, що у розвинених країнах, на відміну від України, підвищення цін на паливо врівноважувалося подальшим зниженням. За словами М. Бараша: Фактично в той час, коли в Європі та США ціни знижувалися, в Україні [вони] підвищувалися до нинішнього рівня. Однак протягом аналізованого комітетом періоду в 18 з 27 країн ЄС бензин, навпаки, подорожчав. І тільки в пяти (плюс США) ціни на цей вид нафтопродуктів дійсно знизилися. До того ж дивно, чому в АМКУ не згадують в числі найважливіших подій, що вплинули на український ринок у вересні, зростання в середньому на 38% акцизу на нафтопродукти.
Викладене вище жодною мірою не означає відсутності резерву для зниження цін на вітчизняних заправках. Будь-яка націнка (у тому числі, за якість) повинна бути економічно обгрунтованою. Український споживач, що купує бензин А-95-Євро на брендового АЗС, повинен бути впевнений, що різниця в цінах між ним і звичайним бензином точно відповідає перевагам, які дає використання преміального палива, а не відображає апетити власника навороченою заправки . Точно так само повинна бути доведена правомірність наявності таблички А-95-Євро на стелах АЗС, що пропонують його в даний час за 10,05-10,60 грн / л. У ряді випадків це просто означає введення споживача в оману, адже забезпечити 20-30-копійчану різницю в роздрібних цінах між А-95 і А-95-Євро неможливо технологічно. Інакше господарям НПЗ нічого б не варто було провести необхідну модернізацію і не вимагати сьогодні введення імпортних мит.
І знову імпортні мита
Тим часом, минулого тижня ЗМІ знову спробували злякати споживача неминучим подорожчанням, якщо уряд не зробить кроки з підтримки українських НПЗ. Панацеєю від усіх бід знову були названі імпортні мита, хоча на їх запровадження в нашій країні наполягає лише один експерт. На його думку, всі проблеми ринку зводяться до недостатньої завантаженні заводів, розташованих на території України. Варто ввести імпортні мита, як на НПЗ хлине російська, азербайджанська і вітчизняна нафта, ціни на паливо знизяться, а його якість невимовно зросте. Правда, як тільки справа доходить до обгрунтування цієї картини, відразу виявляється, що договорів на постачання сировини підприємства не мають, випускати паливо, що відповідає нормам Євро-5 не в змозі, а знизити ціни зможуть тільки після модернізації, щоб профінансувати яку слід ввести мита .
Без цього необхідного і достатнього умови зростання цін на бензин для споживачів продовжиться, і найближчим часом досягне нової стелі, оскільки саме від імпортерів, виявляється, залежать коливання цін на ринку! Тобто не нафта у світі дорожчає, а трейдери пустують, тоді як переробники користуються своєю, особливою методикою для розрахунку вартості виробленого ними палива. (Тут буде доречно нагадати, що в 2003 р. саме ТНК (тоді ще не ВР), яка сьогодні виступає за введення мит, ініціювала перехід роздрібного ринку України на світові ціни.)

Поделитесь этой информацией в социальных сетях:


Новости

Kia розробила новий кросовер Cross GT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

3-02-2016, 10:59

Kia разработала новый кроссовер Cross GT
Кia представила концепт кросовера Cross GT на виставці в Сеулі, в модельному ряді компанії ця машина повинна виявитися вище моделі Sorento.

З чого почати вибір пікапа? Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

12-01-2016, 16:11

Пікап є дуже функціональною машиною, яка призначена для комфортної їзди і любителів активного відпочинку.

Іграшковий концепт-кар Toyota Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

2-01-2016, 22:25

Игрушечный концепт-кар Toyota
Сьогодні на міжнародній виставці іграшок у Токіо Toyota представила іграшковий автомобіль для дітей і дорослих.

Обзоры

Нові моделі SsangYong Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

20-08-2015, 17:32

Новые модели SsangYong
Корейська фахівець зі створення повнопривідних автомобілів представив ряд новинок на виставці SIA.

Bugatti представив два унікальних автомобіля Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-08-2015, 07:27

Bugatti представил два уникальных автомобиля Bugatti виробник ексклюзивних і дуже дорогих автомобілів. Знаючи про любов своїх клієнтів до всього екстраординарного, компанія представила дві спеціальні версії тисячі-сильної моделі.

За що їх дівчата люблять? - Audi TT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

7-08-2015, 12:13

За что их девушки любят? - Audi TT Чомусь серед чоловіків побутує думка, що дівчата не розбираються в машинах. Але це далеко не так. Є дівчата, які запросто можуть розповісти, яка модель автомобіля проїхала перед Вами. Також дівчата обожнюють фотографуватися поряд з красивою іномаркою. Особливо сильно дівчатам подобаються рідкісні моделі автомобілів. Колір машини при цьому може бути самим будь-яким.

Природно не всі у дівчат так просто як здається на перший погляд. Більшості дівчат подобаються автомобілі Audi. Найпоширеніша модель серед дівчат Audi TT. Автомобіль цієї моделі дуже низький. Якщо дівчина висока, то автомобіль дістає їй тільки до талії. Такий випадок був під час реклами автомобіля.

Два нових кросовера і недорогий седан від Lexus Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-06-2015, 14:31

Два новых кроссовера и недорогой седан от Lexus У найближчому майбутньому японці збираються випустити новий компактний кросовер, доступний за ціною седан, а також семимісцевий позашляховик.