Партнеры

Популярное

Опрос

Оцените работу движка
Лучший из новостных
Неплохой движок
Устраивает ... но ...
Встречал и получше
Совсем не понравился

Тест-драйвы

Mitsubishi Lancer X. Плюсовий ведмедик авто

18-04-2015, 03:54

Ледве встигнувши зявитися на ринку, новий седан Mitsubishi Lancer породив моторошний ажіотаж. Це дуже нагадує ситуацію з обмеженням терміну приватизації квартир: бажаючим купити 2-літрову версію доведеться запастися терпінням на цілий рік. Чи варто

Skoda Octavia. СНИ ПРО ЩОСЬ БІЛЬШЕ авто

9-04-2015, 06:42

Дивно, як Skoda зійшов з рук цей оптичний обман. У 1997 році в Східній Європі, включаючи і землі колишньої НДР, вишикувалися черги за чеським Пасатом - Skoda Octavia (до того моменту марка вже сім років як належала концерну VW).

Porsche 911 Carrera. - Porsche 911 Carrera: літрів на 100 км! авто

5-04-2015, 08:21

Спортивні автомобілі постійно поліпшуються для того, щоб поставити черговий рекорд. Але цей рекорд повністю виходить із звичних рамок Самий справжній Porsche 911 Carrera з усіма його чудовими гоночними характеристиками і міццю двигуна в

BMW 1 серія. - Червона гвардія авто

4-04-2015, 18:50

На БМВ шанують традиції, а тому, напевно, так люблять трьохобємний кузова. Зробивши з одинички купе, дизайнери і конструктори фірми не приховують гордості. Нею вони поділилися з Сергієм Воскресенським. Фото БМВ. Стрічка шосе химерно петляє по

Kia Magentis: Подвійний лічильник авто

26-02-2015, 10:53

ворожити, чи підійдуть шашечки оновленим Kia Magentis Крупний, трохи незграбний, по-німецьки пропорційний. Чорний. Kia Magentis стояв біля дверей придорожнього кафе десь під Тверю, понуро повісивши передній звис над високим поребриком, а ми


23-07-2014, 21:59    Підвищений витрата палива: причини та шляхи зниження Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг. - в разделе "Новости"

Повышенный расход топлива: причины и пути снижения АвтоПортал нагадує, чому автомобіль може споживати багато пального і як змусити його стримати паливний апетит

Кожен автолюбитель рано чи пізно починає придивлятися до того, скільки бензину або дизеля вживає його залізний кінь, порівнюючи отримані дані з паспортним витратою, величина якого, як ми вже писали, поняття відносне. І коли цифра витрати росте, власник авто починає шукати способи, щоб зменшити паливний апетит свого авто, і, відповідно, навантаження на власну кишеню. Про те, що призводить до підвищеної витрати палива і як цього уникнути - в сьогоднішньому матеріалі АвтоПорталу.
Зясовуємо причини збільшення витрати палива

Причини, за якими автомобіль починає споживати більше палива, ніж зазначено в паспортних даних або понад усталеного за певний період експлуатації рівня, умовно можна розділити на обєктивні і субєктивні.

До перших відносяться суто технічні проблеми вузлів і агрегатів, які в той чи інший час виходять з ладу, зношуються і вже не можуть виконувати свої функції.

До других можна віднести так званий людський фактор, коли витрата палива може збільшуватися через стилю водіння, перевантаження автомобіля, установки на нього додаткового обладнання та іншого.

До найбільш часто зустрічається технічних причин зростання споживання двигуном бензину або дизеля відносяться:

1. Пізніше запалювання. Навіть при незначному зміщенні кута випередження запалювання (на один градус) витрата палива може збільшитися на 1%. Відповідно, чим більше зміщується цей кут, тим більше росте витрата палива автомобіля.

2. Зазори в свічках запалювання. Причиною підвищеної витрати палива можуть стати неправильно виставлені зазори (тобто порушення мінімальної відстані між центральним і бічним електродом) у свічках запалювання, що призводить до перебоїв у роботі свічок і підвищення витрати палива в середньому на 4%.

3. Низька температура охолоджуючої рідини. Якщо температура охлаждайкі нижче розрахункової, то мотор використовує більше палива для прогріву, через це витрата палива може зрости в середньому на 10%.

4. Знос цилиндропоршневой групи. Через вихід з ладу вузлів цилиндропоршневой групи (зазвичай це трапляється на великих пробігах або при тривалому використанні неякісного бензину або дизеля), значною мірою підвищується споживання палива.

5. Знос кривошипно-шатунного механізму. Через вихід з ладу поршневих кілець, зносу поршнів і циліндрів знижується компресія в циліндрах, внаслідок чого падає потужність двигуна. Щоб наростити потужність, доводиться частіше натискати на педаль акселератора, що призводить до підвищеної витрати палива.

6. Знос зчеплення. При виході з ладу вузлів зчеплення, і, як наслідок, пробкусовках, доводиться постійно перегазовивать, що неминуче веде до збільшення витрати пального.

7. Знос механізму газорозподілу. При зносі цього механізму (порушення теплових зазорів клапанів; витягування зубчастого ременя і знос зубчастих шківів, або знос ланцюга і зірочок приводу; знос масло відбивних ковпачків і так далі) відбувається втрата герметичності циліндрів, через що знижується тиск в кінці такту стиснення і початку такту розширення. Це призводить до підвищення витрати палива, втрати потужності двигуна.

8. Невідрегульований сход-розвал. Чи не відрегульовані кути установки коліс провокують замети автомобіля на дорозі, швидке стирання шин, втрату керованості, що в підсумку позначається на економічності.

9. Знижений тиск у шинах. Низький тиск в покришках сприяє високому опору коченню, що призводить до підвищеної витрати палива (до 3% при зниженні тиску з 2 до 1.5 атмосфер в одному колесі). Слід враховувати, що якщо тиск впав нижче норми тільки в одному колесі, то це вже може спровокувати збільшення витрати пального.

Порушивши періодичність заміни повітряного фільтра, можна спровокувати збільшення паливного апетиту мотора

10. Несвоєчасна заміна повітряного фільтра. Порушивши періодичність заміни повітряного фільтра (наприклад, не змінивши його при проходженні ТО), можна спровокувати збільшення паливного апетиту мотора, так як забитий фільтр перешкоджає надходженню в двигун повітря, який необхідний для ефективного згоряння паливної суміші.

11. Несправність термостата. Поломка цього агрегату (наприклад, термостат заклинив у відкритому стані) може, особливо в зимовий час, привести до недостатнього прогріву двигуна до робочої температури, що тягне за собою збільшення витрати палива.

12. Забруднення паливних форсунок. Через утворення на соплах форсунок смолистих відкладень порушується їх герметичність, внаслідок чого паливо не надходить в достатній кількості в циліндр, і не відбувається його ефективне згорання. А це веде, крім іншого, і до підвищеної витрати палива.

13. Нестабільна робота датчиків електронного управління двигуном. Через помилки налаштування датчиків положення дросельної заслінки, витратомірів повітря, що поступає, кисневих датчиків, в електронний блок керування двигуном передається некоректна інформація про роботу основних вузлів двигуна. Внаслідок чого у двигун надходить збіднена або збагачена паливна суміш, що веде до втрати потужності мотора і збільшення витрати пального.

До субєктивних факторів, через які збільшується споживання двигуном автомобіля палива, можна віднести наступні:

1. Перевантаження автомобіля. Навантажуючи машину надміру, ми, тим самим, провокуємо підвищення витрати палива. Кожні зайві 100 кг перевантаження ведуть до збільшення витрати пального на 10%, навантажений багажник на даху призводить до підвищення споживання палива на 40% (порожній - на 5%). Витрата при цьому залежить від конструкції багажника, його аеродинамічності і швидкості двіжаенія автомобіля.

Кожні зайві 100 кг перевантаження ведуть до збільшення витрати пального на 10%, навантажений багажний бокс на даху - на 40% (порожній на 5%)

2. Їзда з відкритими вікнами. При тривалому русі на швидкості понад 50 км / год з відкритими вікнами погіршуються аеродинамічні характеристики автомобіля, витрата палива зростає в середньому на 4%.

3. Різке гальмування / прискорення. Така стрибкоподібна манера їзди призводить до різкого підвищення витрати палива, так як двигун постійно відчуває навантаження і вимагає більшої кількості пального.

4. Установка на автомобіль додаткового обладнання (обважування, спойлери). Всі ці, не передбачені заводом-виробником конструкції порушують аеродинамічні характеристики автомобіля, що тягне за собою підвищений паливний апетит.

5. Постійна робота магнітоли / кондиціонера. На харчування електронних або кліматичних систем автомобіля йде значна кількість пального. Так, при їзді з включеним на повну потужність кондиціонером витрата палива може в середньому збільшитися на 15%, а при постійно включених мультимедійних системах - на 7%.

При їзді з включеним на повну потужність кондиціонером витрата палива може в середньому збільшитися на 15%, а при постійно включених мультимедійних системах на 7%

6. Використання мастил і рідин з невідповідними для двигуна і трансмісії параметрами. Виробник не даремно рекомендує заливати в мотор або трансмісію масла і рідини з певними параметрами вязкості - в процесі численних випробувань вибирається той тип масла, який оптимально підходить для зазначених агрегатів. Якщо ж власник автомобіля вибирає, наприклад, масло з вязкістю вище рекомендованої, витрата палива може збільшитися на 10-15%.

7. Використання ближнього і дальнього світла фар. Постійно включений ближнє світло фар може спровокувати підвищення витрати палива в середньому на 5%, тоді як при включеному дальньому світлі паливний апетит мотора може збільшитися в середньому на 10%.
Усуваємо причини і нормалізуємо витрата пального

Детально зупинившись на найбільш поширених причини підвищення витрати пального, тепер поговоримо про те, як стримати паливний апетит автомобіля. Почнемо з обєктивних причин.

1. Виправити роботу запалювання можна, встановивши на СТО правильні кути випередження запалювання. Перевірка правильності встановлення кутів запалювання проведуть за допомогою спеціального діагностичного сканера, а відрегулюють допомогою стробоскопа.

2. Усунути некоректний зазор між боковим та центральним електродами свічок запалювання можна за допомогою спеціального інструменту з щупами. Перед коригуванням зазорів необхідно виміряти їх величину за допомогою круглого дротяного щупа-калібру. Якщо у вас такі інструменти відсутні, зверніться на СТО.

3. Причин низької температури охолоджуючої рідини може бути декілька. Це як несправність системи охолодження двигуна (розгерметизація). Слід перевірити систему на герметичність, зношені деталі - замінити. Цілком можливо, що охолоджуюча рідина вже застаріла (термін експлуатації її - не більше 3 років або 60 тисяч км пробігу), і не справляється зі своїми функціями, тому її слід замінити.

4.У випадку з зносом вузлів цилиндропоршневой групи (поршнів, кілець, поршневих пальців) буде потрібно їх заміна на нові.

5.Якщо зносилися деталі кривошипно-шатунного механізму (корінні і шатунні підшипники), не обійтися без їх заміни.

6.Вишедшее з ладу зчеплення ремонту, як правило, не підлягає - буде потрібно замінити його в зборі.

7.Перед усуненням поломок механізму газорозподілу слід провести діагностику і зясувати причини збою в його роботі. І тільки потім газорозподільний механізм розбирають, деталі, що зносилися замінюють на нові. Проводити ці операції краще на СТО.

8.Регуліровку сходу-розвалу виконуємо на сервісній станції, де є спеціальне діагностичне обладнання і стенд коригування розвалу / сходження. Встановити правильні кути установки коліс без застосування спеціального обладнання неможливо.

Необхідно регулярно (бажано, при кожній заправці паливом) перевіряти тиск у шинах і своєчасно їх підкачувати

9.Необходимо регулярно (бажано, при кожній заправці паливом) перевіряти тиск у шинах і своєчасно їх підкачувати. При зносі шин, несправності клапана накачування, слід замінити старі шини на нові. Також рекомендується установка шин з низьким опором коченню.

10.Менять повітряний фільтр рекомендується при кожній заміні моторного масла, а також залежно від умов, в яких експлуатується автомобіль - чим вони важче, тим коротшим повинен бути термін експлуатації повітряного фільтра.

11.При некоректної роботи термостата слід його демонтувати, попередньо злив охолоджуючу рідину з системи, і перевірити роботу клапана. Якщо клапан заклинює як в крайніх положеннях, так і в проміжних, слід очистити його від забруднень. Не допоможе - доведеться замінити термостат.

12.При забрудненні форсунок доведеться провести процедуру раскоксовкі. Її виконують двома методами: за допомогою спеціальних очищувальних добавок до пального (присадок) або на СТО допомогою промивання паливної системи автомобіля спеціальними рідинами - сольвент-декарбонайзерамі, що подаються до системи очисними агрегатами під тиском. Цей вид робіт виконується на СТО.

При забрудненні форсунок доведеться провести процедуру раскоксовкі, цей вид робіт виконується на СТО

13. Робота датчиків і виконавчих механізмів електронної системи управління двигуном діагностується за допомогою спеціального електронного устаткування - компютерного сканера. На підставі цих даних визначається, який саме датчик барахлить, і проводиться його ремонт або заміна.

З субєктивними причинами збільшення витрати палива боротися легше - досить запамятати кілька правил, які допоможуть стримати паливний апетит автомобіля.

1. Намагаємося не перевантажувати автомобіль надміру. Для цього корисно знати, який максимальною вантажопідйомністю володіє машина, і не перевантажувати її надміру. Якщо встановлений на даху багажник використовується нечасто, його краще демонтувати.

2. Чи не відкриваємо вікна широко, залишаємо лише невеликі щілини для провітрювання й то, тільки на короткий проміжок часу.

Виробляємо плавну і спокійну манеру їзди, переходимо на вищу передачу якомога раніше, використовуємо рух накатом

3. Виробляємо плавну і спокійну манеру їзди. Чи не зриваємося з місця різко, плавно перемикаємо передачі, переходимо на вищу передачу якомога раніше. Використовуємо рух накатом і гальмування двигуном.

4. По можливості уникаємо установки на автомобіль обважень, кенгурятников та спойлерів, погіршують аеродинамічні характеристики машини.5. Рекомендується робити перерву в роботі мультимедійної системи. Кондиціонер якщо і включаємо, то не даємо йому працювати довго на максимальній потужності. Особливо це важливо при їзді в місті, так як при русі на трасі, де двигун працює на підвищених оборотах відбір потужності для роботи компресора не так помітний, як у місті (виключення - обгони, при яких, якщо двигун не дуже потужний, все ж краще відключити кліматичну установку).

6. Для змащення двигуна і трансмісії рекомендуємо використовувати масла і рідини, параметри вязкості яких відповідають тим, які рекомендує виробник.

7. Навряд чи хто з автолюбителів постійно використовує дальнє світло, а їзда з включеним ближнім світлом з жовтня по травень згідно з новими ПДР стане обовязковою. Так що уникнути витрати палива в даному випадку не вдасться, хіба що встановити на авто світлодіодні денні ходові вогні, які не споживають стільки енергії, скільки звичайні лампи.
Підсумок

Як ми переконалися, на збільшення витрати палива впливають безліч факторів, як субєктивних, так і обєктивних. Тому щоб не засмучуватися, побачивши того, як швидко випаровується з бака вашого автомобіля пальне, необхідно періодично проводити діагностику зазначених систем і дотримуватися рекомендації з водіння, які допоможуть скоротити витрати на паливо. При цьому важливо памятати, що сукупність декількох факторів, що впливають на збільшене споживання палива, не приведе до підвищення витрати на сумарну величину. Наприклад, при їзді з відкритими вікнами, включеним ближнім світлом, засміченими форсунками і завантаженим багажником на даху витрата палива не збільшиться сумарно на 60%, так як все буде залежати від ступеня забрудненості форсунок, ваги багажника, часу, при якому ввімкнено ближнє світло та технічних факторів.

Зазначимо, що даний матеріал носить ознайомчий і рекомендаційний характер, а всі наведені в ньому цифри - усереднені.

Поделитесь этой информацией в социальных сетях:


Новости

Kia розробила новий кросовер Cross GT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

3-02-2016, 10:59

Kia разработала новый кроссовер Cross GT
Кia представила концепт кросовера Cross GT на виставці в Сеулі, в модельному ряді компанії ця машина повинна виявитися вище моделі Sorento.

З чого почати вибір пікапа? Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

12-01-2016, 16:11

Пікап є дуже функціональною машиною, яка призначена для комфортної їзди і любителів активного відпочинку.

Іграшковий концепт-кар Toyota Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

2-01-2016, 22:25

Игрушечный концепт-кар Toyota
Сьогодні на міжнародній виставці іграшок у Токіо Toyota представила іграшковий автомобіль для дітей і дорослих.

Обзоры

Нові моделі SsangYong Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

20-08-2015, 17:32

Новые модели SsangYong
Корейська фахівець зі створення повнопривідних автомобілів представив ряд новинок на виставці SIA.

Bugatti представив два унікальних автомобіля Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-08-2015, 07:27

Bugatti представил два уникальных автомобиля Bugatti виробник ексклюзивних і дуже дорогих автомобілів. Знаючи про любов своїх клієнтів до всього екстраординарного, компанія представила дві спеціальні версії тисячі-сильної моделі.

За що їх дівчата люблять? - Audi TT Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

7-08-2015, 12:13

За что их девушки любят? - Audi TT Чомусь серед чоловіків побутує думка, що дівчата не розбираються в машинах. Але це далеко не так. Є дівчата, які запросто можуть розповісти, яка модель автомобіля проїхала перед Вами. Також дівчата обожнюють фотографуватися поряд з красивою іномаркою. Особливо сильно дівчатам подобаються рідкісні моделі автомобілів. Колір машини при цьому може бути самим будь-яким.

Природно не всі у дівчат так просто як здається на перший погляд. Більшості дівчат подобаються автомобілі Audi. Найпоширеніша модель серед дівчат Audi TT. Автомобіль цієї моделі дуже низький. Якщо дівчина висока, то автомобіль дістає їй тільки до талії. Такий випадок був під час реклами автомобіля.

Два нових кросовера і недорогий седан від Lexus Автоновини України і в світі. Новини автосвіту, автоспорту, автоновинок. Авто огляди, тест-драйви, авто відео та авто шпалери, авто тюнінг.

15-06-2015, 14:31

Два новых кроссовера и недорогой седан от Lexus У найближчому майбутньому японці збираються випустити новий компактний кросовер, доступний за ціною седан, а також семимісцевий позашляховик.